Obézní lidé a běh

Obézní lidé pozor na běh. Může vám ublížit

O běhu se říká, že je to nejzdravější a nejlepší způsob, jak zhubnout. Jenže nikde se už neupozorňuje na to, že běh není vhodný pro všechny. Nevhodný je například pro obézní lidi, kteří si mohou výrazně ublížit a přižíti. Spadáte také do skupiny lidí, kteří se dlouhodobě trápí s nadváhou? Lze vám pomoct i jinak. Běh raději nezkoušejte.

Proč obézní lidé nemohou běhat?

Tou hlavní otázkou však je, proč lidé, které trápí obezita a nadbytečná kila, nemohou běhat. Je to především kvůli tomu, že při běhu vznikají otřesy, a to tehdy, kdy dopadáme nohami na zem. Tyto otřesy jsou sotva znatelné u lidí s průměrnou váhou, bohužel u lidí, které trápí obezita, jsou otřesy tak velké a citelné, že negativně dopadají na klouby. Pokud se bude s otřesy pokračovat, obézní lidé by mohli skončit i v nemocnici s poškozenými klouby.

I když se samozřejmě běh a touha zhubnout cení, pro obézní lidi jsou jiné sporty, které jim mohou pomoct zhubnout a které nijak nezatíží jejich kloubní ústrojí.

Jaké sporty jsou pro obézní lidi vhodnější?

Vyjmenovat můžeme například jízdu na kole. Právě o jízdě na kole se tvrdí, že namáhá klouby, ale opět je opak pravdou. Jízda na kole je tak precizní, že kloub y v žádném případě neničí ani výrazně nezatěžuje. Pro obézní lidi je to mnohem přijatelnější sport, který jim může dodat potřebnou fyzičku, kterou postrádají. Navíc se nejedná o drahou sportovní aktivitu. Naopak je to jeden z nejlevnějších sportů vůbec. Už jste ho zkusili? Pokud ne, nezapomeňte si na svou první jízdu vzít chrániče.

Co se týče dalších sportů, vhodné jsou i pouhé procházky. Při rychlé chůzi také dochází k nastartování metabolismu a také se stává, že lidé při ní hubnou. Místo jezdění autem nebo autobusem se tedy zkuste dopravovat do práce či školy na kole nebo pěšky. Nejen, že tím prospějete svému zdraví, ale také výrazně zhubnete.

You may also like...