lago di grada

Proč jet na dovolenou k Lago di Garda?

Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem, které vás uchvátí a oslní ve všech směrech. Máte rádi opalování se na pláži, ale rádi byste tento odpočinek proložili horskými túrami s fantastickými vyhlídkami? Pokud ano, tak právě pro vás je ideální volbou dovolená strávená v tomto kouzelném italském prostředí.

Aktivní dovolená – žádný problém

Milovníci sportu si zde přijdou na své. Máte rádi vysokohorskou turistiku nebo se radši necháte na nejvyšší horu v okolí, Monte Baldo, vyvést lanovkou a podniknete pohodovou túru po vrstevnici s okouzlujícími výhledy do údolí na jezero Garda? Lago di Garda a jeho okolí je také velmi známé svou rozmanitostí cyklostezek. Od velmi jednoduchých kratších výletů, přes náročná horská stoupání, po extrémní sjezdové tratě.

Láká vás horolezectví, ale nejste si jistí, zda to zvládnete? Právě pro vás jsou tady „via ferraty“. Takzvaná zajištěná cesta je cesta v náročném horském terénu, která je vybavená jisticími fixními lany, železnými stupačkami, případně dalšími umělými pomůckami. Cílem takových úprav je zvýšení bezpečnosti procházejících osob a zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s náročnými horolezeckými výstupy. Via ferraty jsou rozděleny dle obtížnosti a na ty jednodušší si můžete troufnout i s dětmi, které oživení náročného stoupání jistojistě ocení.

Lago di Garda nám ale může nabídnout i plno dalších atraktivních sportovních zážitků. Je libo proletět se nad rozlehlým jezerem? Ideální volbou je paragliding a seskok z nejvyšší hory tyčící se nad Gardou. Stejně zajímavý bude zážitek zvaný canyoning. Při canyoningu zdoláváte překážky, které připravila horská řeka ve svém korytě. V jednoduchosti by se dalo říci, že slaňujete, brodíte se, plavete v krásných zákoutích, sjíždíte přírodní tobogány, skáčete do hlubokých tůní a prostupujete vodopády.

Lago di Garda vám má jistě co nabídnout, ať už si dovolenou představujete jakkoliv.

You may also like...