běhejte v lese

Pryč z ulic města! Běhejte v lese

Běžci žijící ve městě se klikatým uličkám vyhnou jen stěží. Chtějí-li si zaběhnout delší trasu, park jim nestačí. Potkat je tedy můžete téměř všude. Probíhají vedlejšími uličkami smogem otráveného města. Při plánování trasy se snaží zeleni alespoň přiblížit, ale běžet alespoň pěti kilometrový úsek v čisté přírodě je pro ně mnohdy téměř nemožné.  Patříte mezi městské běžce i vy? Pak si alespoň jednou za čas dopřejte změnu a vydejte se do nejbližší vesnice s nádherným lesem. Běhání v lese je totiž velmi zdravou pohybovou aktivitou.

Mezi stromy

Proč je vlastně běh v lese takovým zázrakem? Z nedávné studie vedené profesorem Richardem MItchellem vyplývá, že lesní prostředí má pozitivní vliv na psychiku člověka.  Mírní úzkosti a depresivní stavy člověka a celkově dopomáhá k utváření duševní pohody. Běh pod korunami stromou a v obklopení další zeleně totiž snižuje hladinu stresu.

Atraktivní terén

Les vám kromě nádherné podívané a čerstvého vzduchu nabídne také zajímavý terén, který posílí také vnitřní svaly vašeho těla. Vyžaduje totiž lepší koordinaci a práci s těžištěm. Po cestě můžete narazit na kmeny spadaných stromů, které vytvoří atraktivní překážku a prověří vaši fyzickou zdatnost. Nemusíte se držet vychozené pěšiny.  Pokud vám to terén a kondice dovolí, můžete vybočit z ušlapané cestičky a vydat se doslova vlastní cestou.

Úkryt před sluncem

Korunami stromů prochází méně slunečních paprsků, tudíž vás lesní prostředí zvládne alespoň částečně ochránit před tropickým počasím, které rozpálilo městské chodníky.

 Naslouchejte přírodě

Sluchátka schovejte hluboko do kapsy. V lese máte jedinečnou možnost vyslechnout zpěvy ptáků a šumění potůčku. Naslouchejte tedy hlasu přírody a načerpejte z ní energii potřebnou pro běh, ale také pro překonávání překážek každodenního života.

You may also like...