Ulevte bolavým svalům po cvičení díky několika tipům

Ulevte bolavým svalům po cvičení díky několika tipům

Sportujete? Pak jistě znáte pocit po cvičení, kdy cítíte, jak se vám svaly doslova napínají. V současné době lidé sportují dnes a denně, obvykle bolest svalů a namožení svalů přichází až následující den po vysilujícím tréninku. I když lidé vědí, že je svaly budou bolet, přesto do vysilujícího tréninku s chutí jdou, jenže se pak ptají, co budou dělat, až je svaly budou bolet tak, že nezvládnou pořádně ani chodit. Na to však máme pár tipů.  

Bolest svalů většinou vzniká díky mikroskopickým trhlinám, jež vznikly v důsledku vysoké zátěže. Bolest jako taková je signálem, že byste se měli dalšímu namáhavému cvičení vyhnout, dokud se svaly dostatečně nezregenerují. Abyste však nemuseli čekat dlouho, máme pro vás několik tipů, jak ulevíte snadno bolavým svalům hned po cvičení.  

Na protažení nikdy nezapomínejte 

I když vám to říká každý trenér nebo kdokoli, kdo cvičí pravidelně, drtivá většina lidí se tímto heslem neřídí. Protáhnutí je však na místě, jen tak lze předcházet bolavým svalům a jen tak je možné zlepšit flexibilitu. Protažení také pomůže i v případě, že vás už svaly bolí. V takovém případě ale buďte trochu opatrnější.  

Pomůže sportovní masáž 

Jestliže je bolest svalů tak usilovná a velká, doporučujeme podstoupit takzvanou sportovní masáž. Jedná se o synonymum pro relaxaci, sportovní masáž je však krapet jiná, než jak jste možná zvyklí. Jelikož se musí rozhýbat ztuhlé svaly, není to v každé chvíli příjemné. 

Spánek dělá divy 

Mnohým lidem se stává, že je svaly nebolí ani po dlouhém a usilovném tréninku. Důvodem je to, že se dobře a kvalitně vyspali. Během spánku naše svaly regenerují, pokud jim však dáte tohoto odpočinku málo, nezotaví se dostatečně. Ideálně je spát minimálně sedm hodin, aby se sval dostatečně zotavily a staly se silnějšími. Sedm hodin je také ideální doba trvání spánku, více hodin – to už není zrovna zdravé. 

You may also like...