zdrava-strava

Shoďte přebytečná kila

Problém s přebytečnými kily trápí nejednu ženu a dívku. Pokud se poslední dobou necítíte dobře, připadáte si těžce a poněkud nafoukle, je na čase s tím právě teď něco udělat. Neotálejte a nečekejte na „vhodný okamžik“, protože ten nemusí přijít nikdy. Začněte hned a přečtěte si pár užitečných rad, které vás jistě motivují. Hubnutí a zdravý životní styl není žádná věda. Vše by se dalo vystihnout jedním slovíčkem: pravidelnost. Pravidelně jezte a pravidelně cvičte. Stejně jako malé děti, i dospělí potřebují režim a rytmus.

První radu jistě všichni znáte, milé dámy, avšak realizace bývá nejnáročnější: necpat se. Přestaňte jíst vše, na co přijdete. Nahraďte sladkosti, tučná jídla, přebytečné cukry ovocem a zeleninou. Nejen, že to vaše tělo ocení, ale zároveň se budete cítit lépe. Velice důležité je jíst pravidelně. Proto si předepište pevný režim a ten striktně dodržujte. Rozhodně to neznamená hladovět. Jezte zdravě, vše s mírou a minimálně pětkrát denně.

Další radou je začít pravidelně cvičit. Abyste dostála svých předsevzetí, stanovte si tréninkový plán, který se snažte dodržovat. Pokuste si stanovit pouze to, co doopravdy je ve vašich silách splnit a pusťte se do toho. Pokud potřebujete odbourat přebytečná kila, zaměřte se na cardio workout. Pokud vám jde o zpevnění postavy, využijte posilovací workout. Inspirujte se odborníky. Pokud chcete zůstat v klidu vašeho domova, najděte si na internetu videa, kde cvičí skuteční profesionálové a snažte se s nimi držet krok. Buďte na sebe přísná. Výsledky se dostaví, nebojte se.

Zdravý životní styl – zdravá strava

Máte – li touhu zredukovat svoji váhu, myslete na to, že se jedná o komplexní proces. Nestačí pouze cvičení – strava je základním klíčem k úspěchu či neúspěchu. Věřte nebo ne, záleží na ní ze 70 %. Nabízí se jednoduchá formulace: Pokud chcete zabojovat s přebytečnými kily, zaměřte se na správnou a pestrou stravu.

Zřejmě není potřeba psát, že sladkosti k hubnutí nijak nepřispějí a k úspěchu nepomohou. Další známou pravdou je, že tučné maso ani sladké nápoje nejsou optimálním řešením. Chléb a pečivo obecně také nepatří mezi nejideálnější potraviny. Mohli bychom takto pokračovat dál a dál a nežádoucí potraviny bychom nevyčerpali. Nezapomeňte, že nic se nemá přehánět, takže se nebojte, že by byla všechna vaše píle a snaha zmařena poté, co si dáte krajíc chleba či kousek čokolády.

Na straně žádoucích potravin stojí zelenina, libové maso, kvalitní šunky, ryby, sója a podobné potraviny bohaté na živiny a bílkoviny. Jezte jogurty, tvarohy, cottage. Myslete na to, že není dobré jíst pořád to samé. Strava by měla být pestrá a bohatá.

Důležité je správné načasování. Nejvíce jídla by tělo mělo přijmout dopoledne. (55 % celkového denního přijmu). Nepodceňte snídani ani první svačinu. Dávejte si pozor, aby váš žaludek nevyhladověl.

Nakupujte potraviny, které mají nízký glykemický index. To znamená, že nebudete mít hlad hned poté, co jste se najedli. Jídla s rychlými sacharidy zvýší hladinu krevního cukru a vy brzy dostanete hlad. Samotné pečivo hlad nezažene. Pokud ho doplníte tvaroh či šunkou, tyto potraviny sníží glykemický index a pocit hladu se dostaví později.

You may also like...