Dietní chyby

5 nejčastějších dietních chyb

Rozhodli jste se pro dietu, začali cvičit, ale vysněné výsledky se pořád nedostavují? Možná jste udělali těchto 5 zásadních chyb.

 

1.   Špatný dietní plán

Jíst málo není způsob, jak zaručeně zhubnout. Čím méně jíte, tím více si vaše tělo bude přijatou stravu ukládat do tuků. Ideální je jíst 5x denně po menších porcích. Je důležité, abyste během dne nepociťovali hlad a jedli pravidelně. Pro jistotu u sebe mějte vždy menší rezervní svačinku v podobě čerstvé zeleniny nebo ovoce.

2.   Nesprávné počítání kalorií

Poctivě počítáte kalorie a přesto výsledek žádný? A jste si jisti, že počítáte vše, co doopravdy sníte? Do tohoto součtu musíte totiž zařadit i nápoje, a to i ty neslazené. Také každé sousto při vaření nebo dojídání zbytků po vašich ratolestech je třeba započítat.

Zkuste se tedy zaměřit na pečlivější pozorování toho, kolik kalorií během dne opravdu sníte. Možná budou vaše výsledky viditelnější.

3.   Nedostatek pohybu

Když chceme zhubnout pár kil navíc, nesmíme svou pozornost upínat jen na jídlo. Důležité je také cvičení a pravidelný pohyb. Nemusíte trávit celé dny v posilovně, ale je důležité vaše tělo nastartovat k pohybové aktivitě. Pro začátek bude stačit rychlá chůze, ranní protažení celého těla např. jógovými cviky. Postupně pak můžete aktivity přidávat, řiďte se však vždy svými pocity a pohybovými možnostmi.

4.   Nadměrné cvičení

Ano, říkali jsme, že pohyb je potřebný a důležitý, ale všeho s mírou. Uvědomte si, že vašim cílem není být vrcholový sportovec, ale dostat své tělo do pohybu, aby se zbavilo přebytečných tuků. Hlavně není dobré jít do extrému a šokovat své tělo. Váš organismus se musí aklimatizovat na změny, proto postupujte pomalu, zvykejte si na pohyb a nový denní režim.

Nebylo by dobré přejít z pohodlí gauče rovnou na běžecký maraton.

5.   Chybí vám trpělivost

Stále zkoušíte a střídáte různé diety? Nemůžete se dočkat, až zhubnete, a proto hledáte nejrychlejší způsob? Když dieta do týdne nezabírá, vyberete si jinou? Buďte si jistí, že to není dobrý způsob. Čekat za pár dní velké výsledky je naivní. Proto buďte trpěliví, vaše tělo tuky také nenabralo za týden. Dejte tomu čas, vytrvejte a uvidíte, že se výsledky začnou dostavovat a vy se budete cítit lépe a lépe.

Při rychlém hubnutí by se vám také mohl dostavit tzv. jojo efekt, a to není vašim cílem. Ideální je zhubnout kilo za měsíc.

Nejdůležitější je, abyste se při hubnutí cítili dobře, byli pozitivně naladěni a přesvědčeni o vašich cílech. Pouze pozitivní motivace vás dovede k pozitivním výsledkům, které vám zpříjemní život. Hodně štěstí!

You may also like...