nabirani svalove hmoty

Nabírání svalové hmoty

Doplňky stravy, ač se můžou často pojit se steroidy a negativními dojmy, bývají často malým pomocníčkem pro ty, kteří chtějí dosáhnout lepších výsledků v krátkém čase. Jejich používání a výběr se liší především druhem sportu, kterému se chcete věnovat. Pokud jste si vybrali posilování a obecně nabírání svalové hmoty, je zde pár rad a vysvětlení, jak na to. Mezi nejčastěji doporučované doplňky stravy pro ty, kteří chtějí tělo jen trochu popostrčit dopředu, patří proteiny, aminokyseliny, kreatiny, sacharidy, anabolizéry a další druhy se stavebními účinky.

Jedněmi z těch, o kterých se nejvíce slýchává, jsou jednoznačně proteiny, a to nejen z toho důvodu, že jsou tělu přirozeným stavebním prvkem, ale také proto že jsou pravděpodobně nejvíce dostupné. Jinak řečeno bílkoviny patří k nejpřínosnějším prvkům. Nejen, že pomohou stavět svalovou hmotu, zásobí také tělo potřebnými kolageny, enzymy a dalšími prvky spadající pod bílkoviny. Proteiny patří mezi nejrozšířenější skupinu prvků v našem těle, se na ně sportovci často obracejí. Kreatiny kupříkladu se v těle vyskytují naprosto běžně. Jejich název pochází z řečtiny a v překladu znamená „maso“. Tyto buňky se totiž vyskytují v různých druzích masa a značné studie potvrdily, že u vegetariánů se jich v krevním obraze ukáže značně méně. Jejich hlavní funkce spočívá v zásobování svalových a nervových buněk energií.

Dále si vezměme například anabolizéry. Jak již samotný název naznačuje, mají tyto látky něco společného s anabolismem, tedy součástí metabolismu. Anabolismus je syntetizační část metabolismu, takže jde o proces vzniku složitějších látek ze spojení těch jednoduchých. Na základě toho fungují i anabolizéry. Jejich hlavní úlohou je stimulace testosteronu a podnět k vytváření více proteinů na ribozomální úrovni. Ve zkratce tedy vytvářejí svalovou hmotu potlačujíc její redukci.

You may also like...