nejčastější chyby

Dvě nejčastější chyby při cvičení

Je bezpochyby jasné, že to jak vypadáme, svědčí o našem způsobu života. Pokud chceme vypadat atraktivně, musíme se sebou něco dělat. Posilovat, cvičit kardio, běhat. Cvičení je mocná věc. Dokáže vám zajistit krásnou postavu a hlavně zdraví. Ale co když jej neděláme správně?

Pokud cvičíte pravidelně se správnou technikou, je to samozřejmě dobře, ale pokud cvičíte špatně, je to snad ještě horší než kdybyste nedělali nic. Následně si povíme dvě nejčastější chyby, kterých se při cvičení dopouštíte.

Stanovení nereálných cílů

Opravdu velkou chybou je, když si stanovíte příliš náročný cíl, i přesto, že jste teprve začátečník. Je jasné, že nevíte, kolik zvládnete a proto je důležité, když si raději naplánujete jednodušší trénink a postupně přidáváte. Není totiž nic horšího než cvičit náročný trénink a v půlce přestat makat na sto procent a celé cvičení tím naprosto znehodnotit. Dále také můžete při velké námaze cvičit technicky špatně a tím si velmi ublížit. Zde prostě platí jednoduché pravidlo, že méně je někdy více.

Často si také lidé stanoví cíl, jak chtějí za určitou dobu vypadat a poté jsou velmi zklamaní, že tomu tak není. U tohoto platí stejné pravidlo jako při předchozím problému, a sice neočekávat od sebe nic velkého. Chce to čas, nebojte se, pokud budete pravidelně správně cvičit, dočkáte se.

Bez zahřátí a protažení to nejde!

Druhou velmi závažnou chybou je, když cvičíte bez zahřátí a protažení. Vaše svaly, musí být na zátěž připravené, protože by velmi jednoduše mohlo dojít k jejich natažení nebo k jinému poranění. Proto naprosto neoddělitelně patří ke každému cvičení na začátek alespoň pětiminutové zahřátí, kdy si protáhnete přinejmenším základní svaly a na konci tréninku poté uděláte důkladnější strečink. Stojí to za to, věřte mi. Budete pružnější a svaly nebudou tak bolet.

You may also like...