zdravé stravování

Jak překonat krize při zdravém stravování

Ke zdravému životnímu stylu bezpochyby patří také správné stravování. Ne každému ale chutná zelenina, kterou proto moc nejí. Ovoce mnoho lidí vynechává a raději ji nahrazují nezdravými sladkostmi. Už jen proto je dodržení zdravého jídelníčku opravdu náročné. Důležité je začínat postupně a najít si ke zdravému stravování cestu. Jak ale vydržet a nevrátit se zpět k tučným dobrotám?

Motivace, motivace a motivace…

Pokud jste dostatečně motivování, tak máte velkou výhodu, ale často tato motivace z ničeho nic zmizí a vy najednou nemůžete odolat zakázané pochoutce. Většinou tedy zhřešíte a následně jste sami na sebe naštvaní.

V takovém případě si musíte najít odstrašující příklad, kterým byste se nikdy nechtěla stát a využívat jej právě v těchto ohrožujících stavech. Nebo pokud je pro vás velmi důležité vaše zdraví, což by mělo být pro nás pro všechny, tak si představit zdravotní následky vašeho mlsání. Musíte si uvědomit, co všechno tím pokazíte. Vždyť zklamete sami sebe. V krajních situacích si můžete představit, že pokud budete vypadat jako mamut tak se s Vámi vaše drahá polovička rozejde, nebo že ji třeba nikdy nenajdete…

Proč je to vlastně tak náročné?

Pár dnů po změně stravy se člověk dostává do abstinenčního stavu a má nepřekonatelnou chuť na něco nezdravého. Není se čemu divit, zvláště jestli byl předtím zvyklý jíst nezdravá jídla denně. Tělo je na tom závislé a jednoduše to potřebuje. Tato závislost je na podobném principu jako závislost u alkoholiků či jiných narkomanů. Proto pokud se do takového stavu dostanete, tak se netrapte a kousek toho, na co máte chuť, si dejte. Ale pozor, opravdu jen v malém množství!

Čokolády se nevzdám!

Říká se, že zakázané ovoce chutná nejlépe. A v situaci kdy není zakázané ovoce, ale čokoláda to platí dvojnásob! Naštěstí existuje hořká čokoláda, která je o dost zdravější, má příznivé účinky na váš mozek a navíc už malý kousek dokáže zahnat vaši chuť na nezdravé sladkosti! Mlsejte chytře a těšte se z nádherné postavy a pevného zdraví!

You may also like...