osobní trenér

Cvičení s osobním trenérem

Trenér vs. internet

Každý začátečník intenzivního cvičení by se měl přednostně poradit s osobním trenérem nebo sportovním poradcem. Určitě si nechcete nesprávným cvičením nijak ublížit nebo také, aby vaše snaha dosáhnout krásnějšího a zdravějšího těla přišla vniveč.

Mnoho lidí tvrdí, že osobní trenér se nevyplatí, že je to akorát tak ztráta peněz. Proč platit za něco, co nalezneme v hojné míře zadarmo na internetu? Tyto poučné články nebo videa jsou často vytvořené absolutními „laiky“ nebo „samozvanými trenéry“, kteří nemají patřičné vzdělání. Navíc jsou tyto výtvory zpravidla obecné.  Dotyční neznají váš aktuální zdravotní stav, či co by to vůbec mohlo udělat s vaším metabolismem.

Proč cvičit s trenérem?

Na konzultaci s trenérem získáte správný tréninkový plán individuálně právě pro vás! Tréninkový plán je sestaven zejména na základě výsledků z vašeho vstupního vyšetření a také podle vašich cílů. Ženy chtějí přednostně hubnout a zpevňovat tělo, muži zase touží nabírat svalovou hmotu.

Také jste neustále pod odborným dohledem. Pokud se vám při cvičení něco stane, jste v rukou dobře kvalifikovaných pracovníků.

Rovněž ušetříte čas. Nemusíte vymýšlet a kombinovat různé tréninkové plány. Budete mít jistotu, že cvičíte správně. Cviky budou mít právě ty pozitivní účinky, které si přejete. Nebudete si škodit zdraví. Za toto vše zodpovídá váš trenér.

S osobním trenérem opravdu dosáhnete výsledků, kterých žádáte, a navíc vás to bude mnohem více bavit. Získáte nové životní cíle a možná i nový životní styl.

Vysoká cena?

Dnešní ceny trenérů ve fitness centrech jsou okolo 500,-/h. Pokud naleznete někoho, kdo nabízí výrazně nižší cenu, dejte si pozor. Je to podobné jako s internetem. Mohou to být začínající trenéři, kteří ještě nemají žádné zkušenosti, a vy jste jejich prvotním experimentem. Nebo jsou to dokonce lidé bez trenérského vzdělání, kteří se domnívají, že jejich cvičení musí být ideální pro každého.

Kvalita opravdu něco stojí. Když si odpustíte cigarety, alkohol nebo víkendové bouřlivé večírky, které vám ještě k tomu škodí, tak vám osobní trenér neudělá díru do rozpočtu. S trenérem se můžete dohodnout na délce spolupráce a mnohdy i na způsobu splacení. Většinou je to jen o komunikaci a hlavně chuti skutečně se sebou něco udělat.

You may also like...