proti stresu pohybem

Bojujte proti stresu pohybem!

Přijdete domů z práce, jste vystresovaní a unavení, sednete si do pohodlného křesla a pustíte si televizi. Myslíte si, že vám tahle „relaxace“ vyloženě bodne – chyba! Touto činností si akorát tak škodíte, obzvlášť pokud takto trávíte čas i více dní v týdnu. Hýbejte se a dejte vašemu životu cíl!

 Nejtěžším krokem k pravidelnému cvičení je začít!

Stanovte si konkrétní čas, který věnujete pohybové činnosti a považujte ho za pevný! Nepodřizujte ho jiné činnosti. Snažte se, aby to byla vaše priorita. Doporučuji si čas nastavit tak, aby cvičení neprobíhalo bezprostředně před nebo po jídle.

Neskákejte po hlavě hned do několika pohybových aktivit. Je lepší věnovat se jedné maximálně dvěma aktivitám, které vás budou bavit a které budou odpovídat vašemu naturelu a schopnostem.

Nepřepínejte své síly. Chceme se zbavit negativního myšlení, pročistit duši a tělo a ne stát se profesionálním kulturistou nebo vrcholovým sportovcem. Začněte s mírnými dávkami a pak krok za krokem přidávejte jak na kvalitě, tak na intenzitě. Nejlépe si pořiďte deník, do kterého budete zaznamenávat své výsledky a podle nich snáze sestavovat další cvičební plány.

Najděte si společníky! Kamarádi okolo vás jsou hnací silou a také dobrým rozptýlením. Pokud cvičíte sami, jsou zde menší vyhlídky, že v dlouhodobém cvičení vytrváte.

A nakonec, používejte vhodné oblečení a obuv podle druhu činnosti a počasí! Špatná obuv vám může zničit nohy a nevhodné oblečení do špatného počasí může přinést akorát tak nemoci.

Pozitivní dopady cvičení na vaše tělo i mysl!

Výsledky svého protistresového pohybového programu budete pozorovat už po několika dnech! Zpozorujete mnohé přínosy jak v oblasti tělesné tak duševní. Pravidelné cvičení příznivě ovlivňuje srdeční činnost, rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh, mimo jiné snižuje hladinu cholesterolu. Tím, že se zlepšuje krevní oběh a zásobování mozku kyslíkem, zvyšuje se duševní schopnosti a aktivita člověka. Podporuje tvorbu endorfinů, které způsobují, že se člověk cítí dobře. Také uvolňuje svalstvo a napomáhá přenosu kyslíku do všech buněk organismu. Samozřejmě udržuje ideální tělesnou hmotnost a normalizuje pocení, což přispívá k vylučování toxických látek. V neposlední řadě napomáhá v upevňování vlastní hodnoty a dodává člověku pocit duševní pohody.

You may also like...