Proč byste měli jíst pravidelně vejce?

Proč byste měli jíst pravidelně vejce?

Přemýšlíte nad tím, co si dáte ráno k snídani? Nebo máte na něco chuť? Co si uvařit třeba vajíčka, která se řadí k velice zdravým potravinám? Málokdo si uvědomuje, jak moc jsou vajíčka zdravá. Mnozí lidé dokonce vajíčka vůbec nejedí, což je samozřejmě velká škoda, protože vejce mohou tělu přinést mnoho potřebného a nepostradatelného. Abyste se o vejcích sami přesvědčili, zmíníme vám několik překvapivých faktů, proč byste měli vejce zařadit do svého jídelníčku v pravidelných intervalech.  

Samozřejmě ideální bude, když budou vajíčka z domácích nebo z ekologických chovů. Rozhodně byste neměli podporovat klecové chovy, z nichž vejce nejsou vůbec dobrá ani krásně barevná. Ostatně zpátky k důvodům, proč byste měli vejce konzumovat pravidelně.  

Zdroj bílkovin 

Jak jsme zmínili, vajíčka vám a vašemu tělu přináší mnoho potřebných a nepostradatelných látek. Zejména jsou vejce zdrojem bílkovin. Mimochodem, věděli jste, že by se bílkoviny měly nacházíte v naprosto každém pokrmu dne? Bílkoviny jsou pro tělo velice důležité, takřka jsou nezbytné.  

Kromě toho vejce přináší do těla potřebné množství vápníku a vitaminů, jako je vitamin A, D, E nebo K. Také obsahují vitaminy skupiny B.  

Neohrožují srdce 

Mnohé potraviny během dne bohužel ohrožují srdce. Jenže vajíčka taková nejsou, vajíčka v žádném případě srdce neohrožují. Proto se nebojte vejce konzumovat. Mnozí lidé se domnívají, že právě vejce mají souvislost se vznikem onemocnění srdce nebo se vznikem nemocí oběhové soustavy, ale tak to opravdu není. Naopak vejce dokážou snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi, což má na srdce dobrý dopad.  

Zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i pokožky 

Věděli jste, že vajíčka dokážou zlepšit kvalitu vlasů, nehtů a také pokožky obecně? Obsahují zmiňované vitaminy skupiny B, které mají na vlasy, nehty a také pokožku vliv. Mimo jiné díky tomu, že dodávají potřebný vitamin B, vás nebudou sužovat bolestivé suché koutky nebo opary. 

You may also like...