zeleným čajem a kávou

V zelené se skrývá síla! Zkuste to se zeleným čajem a kávou

Doba, v níž žijeme, je plná různých pomocníků na hubnutí, což jistě ocení především ti, kteří se snaží dlouho zhubnout a nějak se jim to nedaří. Samozřejmě tito pomocníčci nám nezaručí, že při jejich pravidelné konzumaci ihned zhubli, ale mohou nám jen pomoci k tomu, aby se nám hublo snadněji a lépe. Většina z nich může za to, že například nemáme takovou chuť k jídlu, což znamená, že se zbytečně nepřejíme. Mnohdy v nás vyvolají pocit plnosti, a tak se tedy vyhneme zbytečnému přejídání se nebo nakládání si další porce navíc. Přesně tyto vlastnosti mají třeba oblíbené superpotraviny 21. století, a sice plody goji nebo oblíbená chia semínka, která se navíc nepřidávají jen do pokrmů, ale také se s nimi pije voda, abychom zahnali pocit hladu. Jenže mimo tyto superpotraviny se v regálech různých obchodů vyskytují další skvělé triky, které nám pomohou se snižování váhy. Jedná se především o dva moky, a sice o zelenou kávu a zelený čaj. Jaké mají však přesné účinky?

Zelený čaj je náhražka kávy

Mnoho lidí má za to, že zelený čaj je zdravou náhražkou kávy, ale není tomu tak. Je to pouze náhražka, která neškodí našemu tělu tak, jako právě káva. Kofein totiž čaj obsahuje taky, ovšem mimo jiné nám dodává pocit plnosti. Měl by se být především půl hodinu před každým hlavním jídlem dne, abychom jídla nesnědli zbytečně moc, ale jen tolik, kolik nám stačí a vyhovuje.

Zelená káva v sobě skrývá zvláštní složky

Zelená káva neprošla žádnou tepelnou úpravou, a tak se z těchto zrn nevytratily tělu prospěšné složky. Obvykle se při pražení odstraní. Tyto složky mají skvělou vlastnost – posilují vstřebávání cukru ze škrobu, a tak spalování následných kalorií a cukrů jde o mnohem rychleji než obvykle. Káva v sobě obsahuje stimulační látky, které právě mohou za tady to rychlejší spalování. Jinak působí také podobně jako plody goji nebo chia semínka. Mimo jiné také tento nápoj řeší problémy s celulitidou.

You may also like...