Jak nejúčinněji bojovat s nachlazením?

Jak nejúčinněji bojovat s nachlazením?

Tipů, jak na nachlazení, je plný internet. Zkrátka je zde opět to období, kdy nás skolí jeden jediný vir nebo bakterie, a my hned máme rýmičku nebo kašel, což jsou sice “jen” nachlazení, na druhou stranu jsou to nepříjemnosti, které nám znepříjemňují život pěkně dlouhou dobu. Konkrétně u rýmy se říká, že neléčená trvá týden, za to léčená sedm dní. Pokud se však přece jen chcete pokusit o vítězství v boji proti nachlazení, máme pro vás pár tipů, ať tedy nemusíte procházet miliony webů s méně účinnými radami.

Jak již bylo zmíněno, článků na toto téma bylo napsáno hodně, ale jen v málokterých článcích se nachází zaručené tipy, jak na nachlazení. Někteří to zkouší klasicky se zázvorem, medem a citronem, což je sice poměrně efektivní způsob, jak se nachlazení zbavit dříve, ale ne vždy a ne každému to pomáhá. Máme pro vás proto ještě nějaké tipy, které jistě oceníte.

Sauna jako další způsob, jak se zbavit nachlazení

Samozřejmě do sauny by se mělo chodit ještě před tím, než nachlazení chytnete. Pokud na sobě vnímáte známky nachlazení, zamiřte do sauny a pobuďte v ní alespoň čtvrt hodiny. V ideálním případě proces opakujte během následujících několika dní.

Málokdo však ví, že sauna je skvělá i tehdy, kdy už třeba rýmu máte. Pokud se pokusíte horko inhalovat a vdechovat nosem, najednou dojde k uvolnění nosních dutin. Pokud navíc budete pravidelně smrkat a nebudete posmrkovat, zbavíte se rýmy daleko rychleji než za týden.

Inhalujte slanou vodu

To je fígl, o kterém se sice ví, ale málokdo tento fígl stále využívá. Inhalovat slanou vodu je však ten nejlepší způsob, jak se rýmy zbavit. Dalo by se říct, že inhalovaná slaná voda rýmu “vypálí” v nose a zbaví vás jí.

Je ale důležité inhalovat slanou vodu pravidelně. Přece jen se chcete rýmy zbavit, nemáte zájem o neustálé popotahování.

You may also like...