Jaký je rozdíl mezi kriketem a baseballem?

Jaký je rozdíl mezi kriketem a baseballem?

Chcete začít sportovat? Možná vás lákají sporty, které nejsou tak běžné a které jen tak někdo nevykonává. Kupodivu takových sportů je mnoho, zejména v České republice se nevykonává tolik sportů typických pro zahraničí. Například se jen minimálně setkáme s českými hráči kriketu nebo baseballu. Možná díky tak malému množství hráčů kriketu a baseballu nevíme, jaký je přesně mezi těmito dvěma sporty rozdíl. Naštěstí to si odhalíme, ať víme, pokud bychom jeden nebo druhý sport chtěli vykonávat.  

Co je to kriket? 

Kriket je typicky anglická hra, která je však oblíbená ve většině zemí světa, které dříve byly pod britskou správou. Kriket je tak velmi oblíbený třeba v Asii, také v západní Indii nebo případně i v Africe. Musíme však podotknout, že ve Spojených státech amerických se kriket jako takový neujal, zde se právě ujal baseball.  

Kriket se hraje na velkém oválném hřišti, hráči jsou v bílém. Snaží se srazit branku, kterou brání odbíječ. Tedy je na to něco na styl baseballu. Jenže jaký je tedy mezi sporty rozdíl? 

Hlavní rozdíly mezi kriketem a baseballem 

Pro příznivce baseballu je kriket pomalý a oproti baseballu také velmi tichou hrou. Podobné jsou však termíny, které zaznívají jak v kriketu, tak v baseballu. Hlavním rozdílem mezi jednotlivými sporty jsou však samotná pravidla. V obou sportech se soupeři snaží o něco jiného.  

V baseballu a kriketu sice jsou dvě mužstva, která proti sobě bojují. Dokonce je v jednotlivých mužstvech i stejný počet hráčů, tedy jedenáct mužů a dvanáctý náhradník. Poté však přichází rozdíly. Hráč, který v kriketu odpaluje míč, je odbíječ, v baseballu zase pálkař. Hráč, který v kriketu hází míč, je házeč, v baseballu zase nahazovač.  

Liší se také tvar samotné pálky. Liší se také dresy i postoje hráčů, také rozčlenění oválného hracího hřiště či rychlost hry. Jak jsme zmínili, pro milovníky baseballu je kriket poměrně pomalou hrou. 

You may also like...