Zajímavosti z okolí baseballu

Zajímavosti z okolí baseballu

Když sledujeme americké filmové snímky, v drtivé většině případů se setkáme s baseballem, který nám do jisté míry učaruje. Baseball si mnozí lidé zaměňují s kriketem, ale kriket je pro milovníky baseballu jen jeho pomalá verze, která se liší trochu svými pravidly. Baseball je na rozdíl od kriketu typicky americkou zábavou, kriket je spíše anglickým sportem. Zatímco kriket není pro Českou republiku tak atraktivní baseball ano. Dokonce u nás funguje či existuje takzvaná Česká liga, z níž přinášíme několik zajímavostí.  

Pokud tedy chcete dělat sport, který nedělá každý, doporučujeme se zaměřit právě na baseball. Baseball je jiný, velmi akční a atraktivní sport, který u nás začíná být stále populárnější.  

Kdy se hrál první baseballový zápas na území České republiky? 

Je velmi zajímavé, že atraktivita baseballu u nás vzrostla už v roce 1920, kdy se u nás hrál naprosto první baseballová zápas. Konal se v květnu zmiňovaného roku v Plzni na Borech. O deset let později byla vydána desetistránková pravidla baseballu, kterou mělo na svědomí ministerstvo národní obrany v rámci publikace “Americké hry”.  

Co se týče prvního hráče MLB, který pocházel z Československa, jednalo se o Elmera Vala, který se narodil v Rybníku.  

Česká baseballová reprezentace vstoupila do historie 

V roce 1996 česká baseballová reprezentace postoupila poprvé v historii do A skupiny ME, dokonce v Paříži obsadila sedmé místo z dvanácti účastníků.  

Jaký klub je nejúspěšnějším českým klubem? 

Nejúspěšnějším českým klubem se stali SK Draci Brno, kteří získali dokonce nepřetržitě třináctkrát po sobě titul v ČR extralize (od roku 1995-2007). Dokonce také pětkrát zvítězili v poháru, tím se zapsali do Guinessovy knihy rekordů v roce 1999. 

Baseball má tedy v České republice dobře našlápnuto, přidáte se do řad schopných hráčů českého baseballu? 

You may also like...