Zatočte s oteklýma nohama díky babským radám

Zatočte s oteklýma nohama díky babským radám

Oteklé nohy jsou trápením nejednoho sportovce. Kdekdo se může potýkat s nepříjemností zvanou oteklé nohy, ostatně není to nic, proti čemu nejde bojovat. Velmi často se s otoky dolních končetin potýkají lidé trpící srdečními onemocněními, také lidé s nedostatečnou funkcí ledvin či lidé trpící cukrovkou. Zatímco oni musí putovat k lékaři s jejich potížemi, jiní mohou vyzkoušet pár osvědčených rad a tipů, které s otoky nohou rychle udělají řádný proces.  

Na úvod je ale nutné říct, že důvodem otoku nohou mohou být také křečové žíly. Často jsou otoky nohou jen upozorněním na nabíhající křečové žíly, a tak buďte pozorní a raději nic nepodceňujte. Zkusit babské rady samozřejmě můžete, ale v případě, že otoky trvají, raději navštivte svého lékaře, který vyloučí nedomykavost žilních chlopní či hluboké křečové žíly.  

Obecně lze říct, že proti otokům nohou fungují různé cviky povzbuzující krevní oběh a zmírňující bolest. Při otocích doporučujeme také nenosit neprodyšnou obuv, která je zároveň těsná, také se vyhýbejte těsným džínům.  

Nyní však k tipům, jak případně bojovat s oteklýma nohama pomocí babských rad.  

Babské rady na oteklé nohy 

  • Pokud hledáte nějaký pohyb, během kterého by vám oteklé nohy najednou splaskly, doporučujeme držet nohy co nejvýše a pravidelně při této činnosti pohybujte prsty i celýma nohama. Tento cvik probudí v nohách krev.
  • K dalším osvědčeným tipům a cvikům patří také rázný pochod na místě a střídání chůze na špičkách, poté na plných chodidlech a posléze na patách. Je to náročnější, ale účinné a efektivní.
  • Mnohá cvičení mohou probíhat také v sedě, stačí jen, když budete krčit či roztahovat prsty, kroužit chodidly nebo zvedat paty.
  • Předcházet otokům můžete také s pomocí kompresních podkolenek a punčoch. V případě, že víte, že trpíte otoky nohou, je lepší do podkolenek či kompresních punčoch investovat zavčasu a pravidelně je s sebou brát na cesty.

You may also like...