Potraviny ulevující od deprese. Zažeňte špatnou náladu nejen s pomocí sportu

Potraviny ulevující od deprese. Zažeňte špatnou náladu nejen s pomocí sportu

Je vám smutno? Trápí vás něco? Pociťujete na sobě příznaky deprese? Vše, o čem mluvíme, jsou zkrátka pocity, které v nás vyvolává dnešní doba. Žijeme v neustálém spěchu, proto se nemůžeme divit tomu, že deprese provází náš život. Spěch, neustálý stres zkrátka vedou k těmto nechtěným a ne příliš sympatickým pocitům, bohužel. Pokud však chcete zahnat nepříjemný pocit, měli byste do svého života zakomponovat trochu sportu. A kromě toho byste měli vsadit na několik konkrétních potravin vedoucích k lepší náladě.  

Bylo prokázané, že nejen sport, ale také některé potraviny ulevují od pocitů deprese. Nemusíte se tak nutně zbrojit sportem nebo komediemi, stačí do svého jídelníčku přidat několik potravin.  

Barevné ovoce a zelenina pro lepší den 

Obecně platí, že byste do svého jídelníčku měli zakomponovat vícero ovoce a zeleniny. Ale ne ledajaké! Především máme na mysli barevné druhy ovoce a zeleniny. Dokonce i odborníci doporučují, abychom do svého jídelníčku měli zakomponovat co nejvíce pestrobarevného ovoce. Neměli bychom zůstávat jenom u jednoho oblíbeného druhu. Stejně tak se nemusíme omezovat jenom na sezonní potraviny. 

Avokádo pro lepší náladu 

V poslední době vzrostla výrazně popularita potravině jménem avokádo. Mluvíme o lahodném, univerzálním pokrmu, který je také skvělým bojovníkem proti depresi. Uvnitř sebe totiž obsahuje makroživiny, také vitamin B, dále minerály, jako je hořčík. Třeba ten konkrétně slouží skvěle jako regulátor stresu.  

Dejte šanci korýšům 

Podobně jako avokádo, umí zahánět depresi také korýši obecně. Jedná se o jeden z nejlepších zdrojů zinku. Ať už mluvíme o humrech, také o krabech nebo o slávkách, v každém případě mluvíme o korýších čili o surovinách, které nejen, že zahání depresi, ale také zlepšují imunitní systém a také pozitivně působí na metabolismus člověka. 

You may also like...