Jak se živit sportem

Jak se živit sportem 

Jste úspěšným sportovcem, ale za své skvělé výkony nedostáváte žádné finanční odměny? Být takovým profesionálním sportovcem – to je zkrátka a dobře velmi atraktivní. Jenže není to tak snadné. Nebo snad ano? V následujícím článku vám nabízíme přehled možností, prostřednictvím kterých se můžete k výdělkům dostat. 

Registrace ve sportovním klubu s profesionální smlouvou 

Nejběžnějším způsobem výdělku je u sportovců pobírání pravidelné výplaty od sportovního klubu. Tato varianta je se týká především sportovců v kolektivních sportech. K takovému výdělku je nutné podepsat s vybraným klubem profesionální smlouvu. K tomu, aby vás klub angažoval, musíte obvykle nejdříve podávat dobré výkony na amatérské nebo juniorské úrovni. S kontakty vám může pomoci hráčský agent, který by měl mít dokonalý přehled a dostatek spojení pro to, aby vám profesionální kontrakt vyjednal. 

Sponzorství a dary 

Velké množství sportů se však nevyznačuje takovou mírou profesionality, aby kluby svým svěřencům pravidelně platily. Zejména v individuálních sportech se tak často můžete setkat tím, že většinový příjem aktérů je tvořen ze sponzorských darů. Firmy samozřejmě na oplátku za sponzorství vyžadují prezentaci značky, které sportovci dělají reklamu. 

Turnaje a zápasy s finanční odměnou 

Poslední možností, která je také typická zejména pro individuální sporty je získávání finančních odměn za umístění na turnajích. Typickým sportem, kde jsou atleti placeni na základě svých výher je například tenis. Nevýhodou tohoto systému je samozřejmě nutnost podávat dlouhodobě kvalitní výsledky. 

Cesta za profesionalizací vašich sportovních výkonu je trnitá a vyžaduje vysoké úsilí. Vždy je také velmi důležité zhodnotit realisticky své možnosti a využít reflexe od vašeho okolí. 

You may also like...