3 tipy proti lupům

3 tipy, jak bojovat s lupy

Každý má své vlastní problémy, ale mnohdy jsou problémy právě to, co nás spojuje. Například pokud se jedná o kosmetické problémy, které nejsou zrovna příjemné. Ženy většinou trápí akné nebo ucpané póry, pánové trpí ztrátou vlasů, což je přivádí až k šílenství. Mnohdy ale muže i ženy trápí jeden stejný problém, a sice lupy. Tohoto problému bychom si ani nevšimli, pokud by nešel vidět a pokud by nám často nekazil náš vkusný, tmavý look. Jedná se o opravdu nepříjemnou potíž, která se dá naštěstí vyřešit hned několik způsoby.

Lupy jsou problémem vysušené pokožky hlavy. Během zimy nám to až tak nevadí, vždyť si mohou lidé splést lupy se sněhem, ale v jiných ročních období je to poměrně problém, který se zkrátka musí řešit. Není to sice nic, co by nás bolelo, ale značně nám to znepříjemňuje život a u mnoha lidí to vyvolává odpor.

Pojďme si tedy říct, jak s tímto nepříjemným dermatologickým problémem zatočit.

1) Není to chyba šamponu?

Často pomůže jenom pouhá změna šamponu. Pokud dlouho používáte jeden a ten samý šampon, možná to může být z toho. Je načase, abyste se rozhodli nakoupit si trochu jiné šampony, které vám mnohdy od problému pomůžou. Doporučujeme šampony z nějaké přírodní kosmetiky, které vám nijak nemohou ublížit, jenom přilepšit.

2) Kosový olej

S lupy taky můžete zatočit pomocí kokosového oleje. Kokosový olej je fenomenální pomocník do domácnosti. Pomůže nám s přípravou zdravého jídla, ale taky nám pomůže zneškodnit lupy či zatočí se suchou pokožkou obecně celého těla. Stačí, když si jenom kokosový olej vmasírujete do vlasů, necháte chvilku působit a následně si vlasty pečlivě opláchnete.

3) Lékárna

Pokud ale nic nepomáhá, je načase navštívit lékárnu, kde vám hned po vyřknutí vašeho problému podají speciální šampony, které by měly s lupy zatočit. Pokud už ani toto s lupy nezatočí, musíte vyhledat odbornou pomoc.

You may also like...