Návštěva u výživového poradce

Jak vypadá první schůzka s výživovým poradcem?

V současnosti je hodně populární mít svého výživového poradce, který vám svými odbornými zkušenostmi a radami pomůže zhubnout. Spousta lidí, kteří trpí nadváhou, jejich rady vyhledává. Konzultuje s nimi svoje problémy týkající se výživy a snaží se podle jejich instrukcí hubnout. Ne vždy se to podaří. Jak si ale najít kvalitního výživového poradce?

Začíná se u vážení a analýzy stravovacích návyků

Existují různé koncepty nutričních poraden. Zpravidla vycházejí z nějaké analýzy stravovacích návyků klienta, jeho životního stylu a preferencí. Takový rozbor jeho jídelníčku a životního stylu se stává odrazovým můstkem pro další práci s poradcem. Při první schůzce si poradce zájemce o hubnutí také zváží na speciální váze, například Tanita nebo In-Body. Na tuto váhu na rozdíl od klasické váhy vstupujete bosí. Zjišťují se zde totiž bioelektrické hodnoty z plosek nohou. Princip tohoto zjišťování hodnot je založen na tom, že každá tkáň lidského těla má trochu jinou vodivost. Odlišná je například vodivost tukové tkáně, kostí, svalové hmoty. Na základě toho získáváte z váhy nejenom údaje o své hmotnosti, ale také složení vašeho těla. Například kolik máte tuku, kolik vody atd. To vše se samozřejmě dá vyjádřit v procentech. Na začátku tohoto vážení také musíte zadat do váhy údaje o pohlaví a věku.

Se svým koučem si musíte lidsky sednout

Jste na první schůzce s poradcem. Zvládli jste toto speciální vážení, máte za sebou rozbor toho, jaký jste nutriční typ, i rozbor jídelníčku – poradce vám nejspíše řekne, abyste si alespoň poslední 3 dny před návštěvou pečlivě zapisovali všechno, co sníte. Teď se můžete směle vrhnout do dalšího plánování. Především je třeba zdůraznit, že s nutričním poradcem byste si měli vzájemně lidsky sednout. Stává se na příští dobu vaším důvěrníkem, koučem, který vám bude radit, a proto mu musíte věřit. Nesmíte se bát se ho zeptat na různé věci, které vám ohledně výživy a hubnutí nejsou jasné. Prověřte si také, jaké má poradce zkušenosti. Neměla by to být nějaká rychlokvaška, která absolvovala nějaký rychlokurz o výživě a už se pasuje do role odborníka. Podstatné je i to, abyste se v jeho přítomnosti cítili dobře.

You may also like...