Jarní únava

Jak vyzrát nad jarní únavou?

Jaro je sice v plném proudu, ovšem leckoho může trápit ještě nyní jarní únava. Ta většinou přichází několik týdnů po změně času, někoho však může trápit i nyní. Naštěstí i s tímto problémem se dá bojovat. Jak? Hned několika způsoby.

Je to jeden velký paradox. Příroda se začíná probouzet, ovšem nás pokaždé skolí jarní únava, která není nic příjemného. Díky ní jsme v práci doslova mimo, při home officu nejsme dostatečně efektivní, nemáme chuť cokoliv dělat. Pokud jste v poslední době zaregistrovali, že jste víc unavení než kdy jindy, je načase začít s únavou něco dělat. Zde je několik rad, jak s touto nepříjemnou únavou zatočíte snadno a rychle.

1) Pitný režim je základ

Mnozí lidé nejsou unavení z toho důvodu, že se přetočil čas, ale že málo pijí. Únavu můžete zahnat, pokud budete dostatečně pít. Jak se říká, dostatek tekutin je alfa a omega zdraví. Díky dostatečnému pitnému režimu vás nebude bolet hlava. Vyhýbejte se takovým nápojům, které nás spíše dehydratují, než hydratují. Je to především káva nebo sladké nápoje. I na černý čaj si dejte pozor. Raději ho nahraďte zdravým bylinkovým čajem nebo ovocným čajem.

2) Stop české kuchyni

I když se to může zdát směšné, skutečně to pomáhá. Vyvarujte se české kuchyni a jakýmkoliv těžkým jídlům, které jenom zatěžují žaludek, tudíž nás unavují. Máme na mysli především vepřo, knedlo, zelo či sytou svíčkovou s pravým domácím knedlíkem.

3) Pohyb řeší všechno

I když se říká, že sport vede k trvalé invaliditě, v tomto případě nám může velice pomoct. Sport je totiž nejlepším pomocníkem v boji proti ospalosti a jarní únavě. Nejen, že naše svaly posílí a spálí dostatečné množství kalorií, ale taky dokonale prokrví organismus. Zvýší se nám kondice a sníží se nám riziko vzniku křečových žil. A jako bonus navíc se budete cítit skutečně fantasticky!

You may also like...