Dívčí sporty

Tři ideální sporty pro malé sportovkyně

Jelikož dnešní děti neustále tráví svůj volný čas u počítače, je nutné jim sport vnucovat. Rodiče tak přes protest svých ratolestí přihlašují děti do sportovních kroužků, protože jenom tak je zaručené, že děti nijak nezakrní, že nebudou trpět obezitou či že k nim nedorazí žádný jiný zdravotní problém. U malých sportovců je jasné, jaký sport je pro ně ideální. Většina kluků touží hrát fotbal nebo florbal, ovšem jaké sporty jsou ideální pro malé sportovkyně?

Malé holčičky většinou nejsou tak závislé na hrách či na telefonech jako malí kluci. Ty zkrátka neláká střílení či ježdění s auty. Raději si malují nebo si hrají se svými panenkami, ovšem pohyb potřebují taky. Pokud přemýšlíte nad tím, do jakého sportovního kroužku zapsat svou malou princeznu, máme pro vás tři tipy.

1) Balet

V současné době je populární zejména balet, který si dívky naprosto zamilují. Holčičky se totiž na okamžik mohou stát princeznami, které tancují takřka ve vzduchu. Kroužky baletu neustále přibývají, vždyť právě balet je něco, co si dívky vážně zamilují a do čeho holčičky chodí s nadšením a radostí.

2) Tenis

Pokud chcete mít doma malou sportovkyni, není nic lepšího, než když ji přihlásíte na tenis. Jestli se dívce sport zalíbí, je pravděpodobné, že u sportu zůstane, tudíž je pravděpodobné, že se tímto sportem bude i živit. V dnešní době je tenisový svět otevřen všem novým talentům, proč by do něj nemohla vstoupit i vaše dcera?

3) Fotbal

I holky mohou hrát fotbal. Jestliže vaše malá princeznička vyrůstala v přítomnosti bratrů či bratranců, je možné, že se jí zalíbil fotbal. Proto jí to nevymlouvejte, vždyť se jedná o sport, který dnes mohou vykonávat i děvčata. V současné době funguje mnoho sportovních klubů, které mají pod svými křídly i dívčí fotbalové týmy. Mnohdy jsou dívky dokonce lepší ne pánové, a to už je to říct.

You may also like...