Nejlepší sporty pro malé děti

Nejlepší sporty pro malé děti

Máte dítě v předškolním věku a přemýšlíte, na jakou aktivitu je zapsat. Některé sporty jsou pro malé špunty jako dělané a budou je zákonitě bavit. Dejte si ale pozor na základní chybu mnoha trenérů.  

Co byste řekli sportování jednou týdně?  

Přesně to je stav, který si pro své předškolní dítě přejete. Jednou týdně mít svůj vlastní kroužek a mít jej rád, to je značka ideál. V pozdějším věku se samozřejmě může trénink zintenzivnit. V tomto věku to ale rozhodně není potřeba. Nyní se snažíte dítě motivovat k sebevědomí, soběstačnosti a k lásce z pohybu. Dril není na místě. Co si vybrat, aby to vašeho juniora bavilo?  

Mažoretkový sport 

Ano, je to aktivita, ke které se hlásí více děvčata než chlapci, ale pohyb s batonem zajímá nejen dívky. V mažoretkovém sportu se děti naučí správně držet své tělo, cítit rytmus a několik základních pohybů a choreografií s batonem. Tento sport je rytmický, přinese vašemu dítěti spoustu radosti.  

Spontánní pohyb?  

Raději byste aktivitu, u které se bude dítě pohybovat přirozeně a nenuceně, bez nutnosti vytvářet choreografie? Zapište je na skákání na trampolínách. Pro malé děti je to velmi příjemná forma pohybu.  

Bojová umění v raném věku 

I malé děti se mohou učit správným pohybům pro padání, a také základům bojových umění. Základy elegantních pohybů aikida se dají učit děti již od čtyř nebo pěti let. Vždy záleží na každém oddílu, jaké má možnosti.  

Disco tance 

Opět se dostáváme k rytmice. Umět vytleskat rytmus písničky nebo dokázat zopakovat nějaký pohyb, to je předpoklad pro to, aby bylo dítě zapsáno do kroužku disco tanců. Naučí se správně držet tělo, některé aerobní cviky, a také choreografie. Rytmika se bude prohlubovat při každé lekci. 

Ať již zapíšete své dítě na cokoliv, stále si všímejte osobnosti trenéra. Nevkládá do dětí příliš mnoho ambicí a nesnaží si tak vynahradit své vlastní neúspěchy? Chcete, aby dítě pohyb bavil, nebo aby stále stálo na bedně, o kterou nestojí? 

You may also like...