Jaké sporty jsou nejméně oblíbené?

Jaké sporty jsou nejméně oblíbené?

Patříte k lidem, kteří rádi sportují? Pak pravděpodobně máte vybraný svůj nejoblíbenější sport, který vykonáváte dnes a denně. Mnozí lidé mají rádi vícero sportů, jiní méně. Napadlo by vás však, že existují i takové sporty, které nemá rád nikdo? Respektive které patří k nejméně oblíbeným sportům? Kupodivu takových sportů je nespočetně mnoho. Zmiňme si některé z nich, které lidé opravdu nemají v lásce.  

Podle posledních statistik k nejméně oblíbeným sportům patří sporty, při kterých hrozí vážnější úraz nebo i jen lehčí zranění. Lidé se tak do takových sportů neradi pouští, nemají rádi to riziko, které hrozí, i když je sebevíc malé. Mají na paměti neustále rčení – sportem k trvalé invaliditě.  

Lidé si však už neuvědomují, že nebezpečný je prakticky jakýkoliv sport do jisté míry, že jakýkoliv sport je jistým rizikem a může způsobit zranění.  

Jaké sporty se tedy řadí k nejméně oblíbeným? 

Zmiňme si však nejméně oblíbené sporty, ať neodbočujeme od tématu. I když drtivá většina Čechů nedá dopustit na cyklistiku, stejně z posledních průzkumů vyplývá, že cyklistiku ne všichni mají v lásce. Důvodem je právě možnost četných zranění při tomto sportu. Přece jenom cyklisté nejen, že padají, ale také se nevyhýbají ani srážkám s jinými cyklisty nebo s dopravními prostředky.  

Hodně rizikovým čili i málo oblíbeným sportem je obecně softbal. Už jenom při sledování tohoto sportu se lidem dělá špatně, přesto se i u nás najdou jedinci, kteří tento sport vykonávají opravdu pravidelně. Během hry se mohou lidé praštit do hlavy, může se jim spustit silné krvácení nebo si mohou leccos zlomit.  

Jaké další sporty se řadí k méně oblíbeným?  

Když jsme u méně oblíbených sportů, zmínit musíme také americký fotbal a hokej, při nichž hrozí také nemalé zranění. Dalšími rizikovými sporty je snowboarding nebo motokros. Dokonce mnozí lidé označili za málo oblíbený sport i plavání, a to se řadí k velice relaxačním sportům, jež mohou člověka přinést do opravdu fantastické fyzické kondice. 

You may also like...