Nejlepší fotbalisté

Pět nejlepších fotbalistů všech dob

V každém sportu je nebo bylo několik legend, které vždy budou symbolizovat naději pro nové talenty. Každý sport je jedinečný, každý je jinak sledovaný. Mezi nejatraktivnější sporty se řadí například fotbal, v němž bychom našli nejen několik žijících legend, které dokonce ještě fotbal hrají, ale také několik legend, které se zapsaly mezi nejlepší fotbalisty všech dob, bohužel už svou kariéru ukončili. Zaměřme se práce na ně. Na nejlepší fotbalisty všech dob, kteří však z nějakého důvodu museli svou kariéru ve fotbale ukončit. Vybrali jsme pro vás pět fotbalových legend, na které už mladá generace bohužel zapomíná.

1) Eusébio

Vzpomínáte si na útočníka z Portugalska, který se jmenoval Eusóbio? Přezdívalo se mu “kanonýr od pánaboha”. Než takzvaně pověsil kopačky na hřebík, mohl se chlubit fantastickou bilancí, která činila 745 zápasů, v nichž nastřílel 733 gólů. To je jeho celková bilance, ovšem jeho bilance čistě z Benfiky je mnohem lepší. Dělá to 614 zápasů, v nichž nastřílel 638 branek.

Eusébio se považuje nejen za jednoho z nejlepších útočníků všech dob, ale také vynikal svou fantastickou taktikou, kterou žádný jeho protivník neprokoukl. Jeho kličky jsou dnes legendární.

2) Michael Platini

Tohoto muže jistě znáte, a to především díky tomu, že se jedná o bývalého prezidenta organizace EUFA. V roce 1984, kdy Francie vyhrála titul mistra Evropy, byl ohodnocen za nejlepšího hráče fotbalového utkání.

3) Ronaldo

Nyní nemáme na mysli populárního útočníka Cristiana Ronalda, vždyť ten stále fotbal hraje. Máme na mysli Brazilce Ronalda, který zářil na přelomu tisíciletí v mnoha dresech. Vyjmenovat můžeme například dres Barcelony, Interu Milán, dále také Realu Madrid ři Eindhovenu.

4) Franz Beckenbauer

Německého fotbalistu možná znáte, možná nikoli. Přezdívalo se mu “Císař Frantz” a je hodnocen za nejlepšího fotbalového obránce všech dob.

5) Diego Maradona

Argentinského fotbalistu také jistě znáte. Pokud nikoli, rádi vám ho představíme. Jedná se o nejlepšího a také nejkontroverznějšího fotbalistu historie.

You may also like...