Fotbalové mistrovství

Fotbalové mistrovství světa a jeho rekordy

Fotbal je oblíbený sport, který vykonává nejen dítě, ale také lecjaký dospělý. Zatímco někteří hrají fotbal opravdu aktivně, jiní ho spíše provozují takzvaně pasivně, což znamená, že ho jen sledují v televizi a komentují špatné nahrávky, ještě horší centry, fauly nebo případně ofsajdy. Ať už jste aktivní hráč fotbalu nebo jste jen rozhodčí na gauči, možná znáte celou řadu sportovních rekordů, konkrétně tedy fotbalových sportovních rekordů. Za poslední léta se toho stalo mnoho, rekordů opravdu přibylo, proto si pojďme říct to nejzásadnější, co se v uplynulých letech ve fotbale stalo, jaké rekordy padly.

Fotbalové rekordy fotbalistů

Zaměřme se nejdříve na samotné fotbalisty. Někteří se mohou pyšnit opravdu skvělými rekordy, které doposud nebyly překročeny. Například držitelem rekordu za nejrychlejší gól je HakanSükür, který střelil gól za necelých jedenáct vteřin od úvodního hvizdu. Nejvíce titulů má na svém kontě fotbalista Pelé, který dopomohl k titulu na mistrovství světa 1958, také o čtyři roky později a následovně k titulu pomohl v roce 1970.

Držitelem rekordu za nejvíce odchytaných minut bez obdrženého gólu je brankář Walter Zenga, který nedostal gól v 517 minutách. Nejstarším hráčem na hřišti, který vstřelil gól, je Roger Milla, který vstřelil gól ve svých 42 letech.

Fotbalové rekordy trenérů

Zaměřme se nyní na trenéry, kteří mají také na kontu nějaký rekordy. A že jich není málo! Například nejvíce medailí má na svém kontě Helmut Schön, který je držitelem tří medailí. Nejvíce titulů má na svém kontu Vittorio Pozzo, konkrétně dva, nejmladším trenérem byl Juan JosíTramutota, který začal trénovat ve svých sedmadvaceti letech. Na druhou stranu nejstarším trenérem je Otto Rehhagel, který trénoval i ve svých jedenasedmdesáti letech.

Tak co myslíte, kdy budou zmíněné rekordy pokořeny?

You may also like...