Hokejové rekordy

Jaké hokejové rekordy nejspíše nikdy nikdo nepřekoná?

Hokej patří k nejvíce oblíbeným sportům. I když se jedná o sport poměrně agresivní, není tak agresivní, jak se na první pohled může zdát. Hlavní je, že se při něm lidé hýbou, což je podstatné. Pokud jste fanouškem tohoto ledního sportu, možná víte o několika hokejových rekordech, které se zapsaly do historie jako nepřekonatelné. I když jsou rekordy od toho, aby se překonávaly, existují jisté rekordy, které jsou buď tak neuvěřitelné, nebo tak absurdní, že jsou až nepřekonatelné. Víte, o jakých rekordech je řeč?

V současné době je rekordů mnoho, ale my se seznámíme jen s těmi hokejovými, které se taktéž zapsaly k těm nepřekonatelným. Jaké rekordy to jsou?

  • Nejvíc nastřílených gólů v jedné sezoně

Pokud znáte hokejový svět, moc dobře znáte i EdmontonOilers. V hokejové sezoně 1983/84 se jednalo o největší ofenzivní sílu v celé NHL. Tento tým je dodnes držitelem rekordu o nejvíce nastřílených gólů v jedné sezoně. Během základní části soutěže se nastřílelo více jak 446 branek. A díky tomuto skóre si tým přišel pro svůj první Stanley Cup – dokonce se jednalo o vůbec první Stanley Cup v historii tohoto klubu.

  • Nejdelší řada vítězství v play-off

Kdo je držitelem rekordu “nejdelší řada vítězných sérií v play-off“? No přece New York Islanders! Ti totiž na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let patřily mezi jedničky v NHL. Za svou hvězdnou kariéru si přišly pro devatenáct vítězství v řadě bez jediného přerušení. Tento rekord je stále platný a nepřekonaný, a to mezi všemi severoamerickými sporty. O týmu New York Islanders se dodnes říká, že to byl vůbec nejlépe pracující tým v celých dějinách či historii NHL.

  • Nejvíce nastřílených branek v jedné sezoně

WaynaGretzkyho vám nemusíme představovat. Jedná se o muže, který za svou hvězdnou kariéru nastřílel nejvíce branek v jedné sezoně. Jen v základní části sezony jich nastřílel rovných padesát. Jenže během sezony 1981/82 jich nastřílel ještě o něco více, a sice 92 gólů! A díky tomu je stále nepřekonán.

You may also like...