Jak často by se mělo běhat

Jak často by se mělo běhat, aby byly vidět výsledky?

I když jsou mnozí lidé toho názoru, že běh je záležitost jen teplých ročních období, není to úplně pravda. Běhat se dá i v době, kdy venku vládnou nízké teploty spadající až pod bod mrazu, kdy přírodu pokrývá sněhová přikrývka a kdy nám mrzne sopel pod nosem. Samozřejmě v případě, že budete běhat venku v zimě, doporučujeme se dobře obléknout, a to konkrétně navrstvit se jako cibule. Pokud se totiž nenavrstvíte jako cibule, dostane se k vašemu tělu průvan, který bude moct za případné nachlazení. Navrstvit se jako cibule – to je to nejlepší, co můžete udělat, pokud se rozhodnete jít běhat v nízkých teplotách. V opačných případech se oblékněte tak, jak je vám pohodlné. Nicméně ať už běháte v zimě nebo v létě, v každém případě můžete díky běhu zhubnout, pokud tedy budete běhat tak často, jak se doporučuje.

Běh je ideální sport na hubnutí. Dokážete zhubnout díky pravidelnému intenzivnímu běhu, ostatně jak často by se mělo běhat, aby byly výsledky vidět, řekněme, do měsíce? Je to snad možné?

Odborníci i trenéři či výživoví poradci jsou toho názoru, že je to opravdu možné, je však nutné dbát na intenzitu a pravidelnost. S poklusem či chozením toho moc neshodíte. A stejně tak nic neshodíte, pokud budete chodit běhat jednou za čtrnáct dní.

Čtyřikrát týdně stačí

Doporučuje se chodit běhat čtyřikrát týdně. Ideální doba je buď brzy ráno, nebo případně navečer. Nedoporučuje se běhat přes poledne, jelikož se jedná o nejvíce nebezpečnou část dne. Nicméně čtyři tréninky stačí, během nichž intenzivně běhejte tolik, kolik zvládnete. Měli byste se dostat na pět kilometrů, to je optimální uběhnutá vzdálenost.

Protkejte to plaváním či aerobikem

Dva dny v týdnu se doporučuje věnovat krapet jiné činnosti, ideální činností je plavání nebo aerobik. Jedná se o sporty, které zrychlují metabolismus, což oceníte následně při běhání. Navíc se vám také zlepšuje kondice.

Poslední den v týdnu si ponechejte pro odpočinek.

You may also like...