běh

Tipy na nejlepší běžecké tratě v Česku

Běh se stává čím dál více populární. Není se čemu divit, vždyť po krásné postavě touží kde kdo. Navíc běh nám také zvyšuje fyzickou kondici, což je pro nás jenom dobře. Lidé si obecně myslí, že po běhu jsou ošklivé nohy, ale je to hlavně o tom, jak běžíte. Pokud běžíte správně, není třeba se obávat. Radovat se následně můžete opravdu jenom z krásných štíhlých nohou, kterými je nutno se chlubit!

Pokud jdete běhat, nezapomeňte na dobré vybavení, mezi které se řadí především funkční oblečení, které dokonale saje pot, a také běžecké boty, které by měly mít vyvýšenou podrážku, protože pouze tak je pro nohy běhání opravu pohodlné. Myslete taky na pokrývku hlavy zejména v létě a v zimě.

Pro běh jsou ideální například různé cyklostezky, ale pokud vás už takové běžné lehké běžení nenaplňuje, zkuste to na nejrůznějších běžeckých trasách. Takových běžeckých tratí je v České republice opravdu mnoho, proto neleňte a zaběhněte si nějakou takovou túru, z níž budete mít jenom dobrý pocit! Navíc pohyb je zdravý, a čím rozmanitější příroda při běhu, tím lépe se vám poběží.

• Běžecký areál Svratka

Běžecký areál Svratka nabízí opravdu mnoho možností. Běžci si mohou vybrat z několika tratí. Trasy jsou však dohromady dlouhé zhruba jedenáct a půl kilometru. Jedná se o nenáročnou trasu, která je určena především pro rekreační, nikoliv závodní běžce. Pro takovou kondici je ale přesně tato trasa jako dělaná.

• Běžecká trasa Travný

Patnáct kilometrů je dlouhá běžecká trasa Travný, která se vyskytuje v Moravskoslezských Beskydech. Označuje se za trasu mírně pokročilou, proto pokud neběháte či nemáte kondici na jiném čísle než na nule, pak se na tuto trasu rozhodně nevydávejte. Přece jenom zkuste nejdřív něco jednoduššího a pak se vydejte do těchto krásných beskydských přírod, abyste si zaběhli i tuto patnáctikilometrovou trasu.

You may also like...