nápoje

Sladké nápoje jsou tabu! Nahraďte je něčím lepším

Zdravým životním stylem by měl žít opravdu takřka každý, zejména když touží třeba zhubnout nebo cítit se obecně lépe. Nejedná se o žádnou složitou změnu, i když si to myslí opravdu velká většina lidí. Nejhorší krok je jenom ve změně jídelníčku, protože si zkrátka musíme odepřít to, co naprosto zbožňujeme, ale na druhou stranu se k nám dostane jídlo v tak skvělé podobě, o jaké jsme ještě předtím ani neslyšeli. Jídla navíc budou opravdu zdravá, bez přidaných látek, které škodí. Vždy si budete hledět na to, jestli máte pravidelný přísun vitaminů nebo jiných věcí, které si tělo žádá. Opravdu se budete cítit líp a budete i líp vypadat.

Nejtěžší krok u lidí, kteří chtějí začít žít zdravě, je to, že se musí odnaučit jíst sladké. Sladkosti jsou u mnohých z nás na denním pořádku a není se čemu divit – cukr obsažený v nich je doslova návykový. Pokud jste si navíc vypěstovali i jakousi závislost na pití sladkých nápojů, pak to odnaučování bude zase o trochu složitější. Přece jenom takovou sladkou chuť jen tak něčím nenahradíte. Zkuste to však s následujícími tipy na zdravé domácí limonády, z nichž vám však neporoste pupek.

• Mátovo citronová limonáda

Spojení těchto dvou surovin je obecně opravdu skvělé. Máta a citron k sobě stále dobře sedí. Chce to jenom buď vylouhovat při vaření, nebo si je dejte jenom do vody přes noc. Osvěžení na druhý den bude opravdu báječné!

• Melounová limonáda

Meloun je k dostání hlavně během léta a melounová limonáda je pak z něj naprosto senzační! Stačí jenom rozmixovat vnitřek a dolít vodou a skvělé osvěžení je na místě. Tato limonáda je mnohem lepší než běžné sladké nápoje, které koupíte v obchodech nebo v rychlých občerstveních! Navíc nekazí zuby!

• Mrkvová limonáda

Pokud děti milují nápoj zvaný „Kubík“, pak u nich rozhodně zabodujete takovou mrkvovou limonádou. Jenom si rozmixujete několik mrkví, dolijete vodou a ochutíte zdravějším sladidlem podle sebe.

You may also like...