Zimní kozačky

Sháním kozačky. SOS. Mám široká lýtka

Zimní kozačky
Zimní kozačky

Širší lýtka jsou problémem spousty žen. Málokterá dáma má tenoučké nožičky. Jenže ženy, které mají širší nohy, se také potýkají s problémem, kde na ně sehnat vhodné kozačky. Naštěstí už i někteří výrobci nabízejí vysoké boty pro XL lýtka. Jak ale docílit užšího optického dojmu v lýtkových partiích?

Hodí se ozdoby i úplety

Pásky, přezky nebo šněrování představují skvělý tip, jak objem lýtka opticky zmenšit. Plocha kozačky se rozčlení, každého na první pohled upoutá, že máte zajímavě řešené nekonvenční boty, nikoli, že máte široké nohy. Vsadky s elastickou částí v horní části boty kozačku velmi dobře rozšíří. Používá se zde buď guma, nebo pružný úplet. Šikovně vyřešené vsadky pojmou různě široká lýtka, problémem nemusí být ani skutečně XXL objem třeba o rozsahu 54 cm. Podobným řešením může být i bota s celou vrchní strečovou částí. Výhodou je variabilita těchto bot, nemusí se bát ani baculky, protože bota se ve své horní části vždy roztáhne podle potřeby.

Podpatky jsou velkou pomocí

Zúžit lýtka pomohou i kozačky na podpatku, které prodlouží nohy. Roli hraje i výška. Menší baculatější ženě s širokými lýtky pomohou vysoké kozačky. Na nižší a kotníkové kozačky bez podpatků by tyto ženy naopak měly zapomenout. Ještě více přitahují pozornost na jejich nedostatky. Obepnutá sukně těsně pod kolena a vysoké kozačky, to je pro ženy a dívky s objemnějšíma nohama ta nejlepší volba. Odvede pozornost od nedostatků, zvláště jestli kromě širokých lýtek jsou objemnější i stehna.

Jaké oblečení k XXL lýtkům?

Černá je dobrá, a to platí u kozaček pro ženy s širšími lýtky stoprocentně. Tato barva zeštíhluje, ale to určitě víte. Výborně ladící barevnou kombinací jsou modré rifle s vyššími hnědými kozačkami. Svoji práci udělá i šikovná volba vrchního oděvu. Pro rifle zasunuté do kozaček je nejlepší bunda pod zadek nebo do pasu. K sukni pod kolena patří kabát, který ji zakryje, jinak look s kozačkami nevypadá dobře a naopak upozorní na nedostatky ve tvaru a objemu nohou. Špatnou volbou jsou tříčtvrteční kalhoty. Nepříliš šťastné jsou i sukně klasické délky do půli lýtek. Obě tyto varianty nohy rozšiřují.

You may also like...