Jaro ve znamení fialové

Jaro ve znamení fialové

Květen bude zanedlouho v plném proudu, a tak nám nezbývá nic jiného, než si prohrábnout náš šatník. Pokud jsme během prvních dvou jarních měsíců nestihli nakoupit pestré kousky, měli bychom to udělat hned nyní. Jedná se o skvělou příležitost, jak zářit na ulici. Pestré kousky jsou navíc velmi stylové a moderní, proto není důvod se nechat celé jaro i léto unášet ve víru tmavých odstínů barev. Černá je sice nadčasová, ale přece jen pestrosti se meze nekladou. Zkuste to proto s trochou barev. Nemusíte se jednat o zrovna pestré kousky – pokud se necítíte na červenou, královsky modrou nebo tmavou žlutou, oblékněte si raději pastelovější odstíny, mezi které se řadí především oblíbený světlý odstín růžové, světlounce modrá nebo právě fialová. Fialová je navíc velmi stylová, i když ji v obchodech nacházíte v minimálním množství. Možná byste to však mohli zkusit trochu kombinovat. Černá je s fialovou naprosto dokonalá, a tak byste zůstali přece jenom u těch oblíbených tmavých odstínů, ale přidali byste k ní nějaký jemný odstín i jiné pestřejší barvy.

Fialová kabelka nebo šaty? Proč by ne?

Fialová barva se nestala ještě tak rozšířenou, jako například červená nebo modrá. Najdete v této barvě tedy minimum barev, což je špatně. Skvěle by doladila jakýkoliv look. Navíc se jedná o barvu, která sluší relativně každému – světlejší pasuje například světlým pletím, tmavší zaujme na pleti v tmavém odstínu.

Nejčastěji se setkáme s fialovou především na šatech, což je skvělé, protože tento kousek nám bude skvěle zářit v současném šatníku, kdy se nám teploty zvyšují mrknutím oka. Pokud však toužíte pouze po určitém kontrastu, zkuste to s fialovou kabelkou, kterou taky najdete nyní velmi často na pultech obchodů. Černobílý look by se měl vždy rozbít nějakou pestrou barvou, tak proč by to měla být stále jen červená, žlutá nebo modrá? I fialová je přece unikátní a velmi vkusná, tak sáhněte rovnou po ní!

You may also like...