Zásady sportování v létě: neubližte si

Zásady sportování v létě: neubližte si

Letní sporty mnohdy nejsou příliš bezpečné. Kam si zajít zasportovat, abyste eliminovali množství poranění? Podívejte se na základní zásady pro letní sportování.  

Posilování na čerstvém vzduchu  

Místo uzavřených posiloven se přemístěte raději ven. Potřeba čerstvého vzduchu je obzvláště v letních měsících opravdu znatelná. Pokud nemá vnitřní prostor klimatizaci, pohodlí se rozhodně nedočkáte. Oproti tomu venkovní posilovna má otevřeno neustále a vy tak můžete přijít v denní dobu, která vám více vyhovuje. Předejděte únavě a úrazům pramenícím ze snížené pozornosti, která se v uzavřených prostorách nevyhnutelně dostaví.  

Podle svých sil 

Jeden z nejčastějších důvodů, proč si lidé během letního sportování ublíží, je přecenění svých vlastních sil. Nikdy se proto neporovnávejte s dalšími sportovci. Máte za sebou jiný příběh, jiná zranění, máte rozdílný přirozený fyzický fond. Aby vám sport přinášel radost a měli jste možnost se v něm s chutí zlepšovat, vždy volte cviky podle svých vlastních sil.  

Pozor na výživu 

V létě vzrůstá případů, kdy je tělo skutečně vyčerpané. Proto byste se měli soustředit také na vhodnou výživu. Pestrá strava bohatá na vitamíny je pro úspěšný den nezbytná. Když se chystáte sportovat, měli byste také myslet na dostatečný pitný režim.  

Výzva, kterou můžete splnit 

Léto je ideální doba pro nový začátek. Přejete si začít pravidelně sportovat? V létě je to nejsnadnější. Příjemné počasí i teploty nám umožňují získat dostatek energie pro nové výzvy. Přejete si získat do života nový koníček a zdravý návyk na celý život? Vždy začněte pozvolna. Nejprve cvičte jen několik minut denně, dopřejte si dostatek odpočinku. Potřebujete cvičit denně a pozvolna, ne se během jednoho dne „odrovnat“.  

Léto je ideální doba na to, abyste začali sportovat. Dejte si ale pozor na to, ať si během aktivních chvilek neublížíte. 

You may also like...