Tipy, jak posilovat na venkovním workoutovém hřišti

Tipy, jak posilovat na venkovním workoutovém hřišti

Venkovní cvičení je hit, a to naprosto oprávněně. Díky nim můžete poznat nové lidi, načerpat dostatek vitamínu D, ale také objevit zcela nové cvičební postupy. Jak si na workoutovém hřišti zacvičit?   

Začněte zlehka 

Jako první byste vždy měli začít zahřátím. Warm-up může představovat třeba to, že si dáte pět minut přeskoků přes švihadlo. Nebo se krátce proběhněte. Nezapomeňte ani na strečink a kloubní mobilizaci, kterou nesmíte vynechat před žádným posilováním.  

Jdeme na to 

Už jste se zahřáli? Výborně. Nyní můžete naplno využít venkovní posilovnu. Hlavní část tréninku tvoří komplexní protahování všech svalových partií. A zátěž? Pouze vaše vlastní tělo! Street workout rozvine svaly a sílu celého vašeho těla. Když se na hřiště odeberete alespoň třikrát týdně, vaše tělo se změní k nepoznání. Poznáte, jaké to je, když se budete ve svém těle cítit báječně.  

V hlavní části tréninku se můžete zaměřit na jednotlivé partie těla, které posílíte pomocí jednotlivých cvičebních prvků. Série vždy opakujte dva až třikrát. Mezi sériemi si dopřejte dostatek odpočinku – vždy alespoň jednu minutu, kdy se osvěžíte. Pokud začínáte, vždy volte jen jednu sérii.  

Strečink 

Dali jste si pořádně do těla? Super! Ještě, než půjdete domů, se chvíli věnujte strečinku. Protáhnete tak zkrácené svaly, které byly vystaveny přílišné zátěži. Strečinkem pak své cvičení zakončíte. Koncové protažení nikdy nevynechejte.  

Po každém cvičení se chvíli věnujte klidným činnostem, které nebudou vyžadovat velké zapojení svalů. Když si cvičení na čerstvém vzduchu oblíbíte, postupně přidávejte další série a složitější cvičební prvky. Z příjemné fyzické aktivity se tak stane vaše oblíbená činnost. Koníček, kterému se můžete věnovat po dlouhá léta. Navíc nepotřebujete vůbec nic, jen chuť si chvíli zacvičit a udělat tak něco pro své vlastní tělo. 

You may also like...