Potraviny, s jejichž pomocí detoxikujete své tělo

Potraviny, s jejichž pomocí detoxikujete své tělo

Detoxikace organismu je párkrát v roce opravdu zapotřebí. Zejména pak během jara, kdy se naše zažívání nedokáže či jen stěží vyrovnává s tím, co jsme snědli během vánočních svátků. Pokud uvažujete nad tím, že detoxikaci organismu podstoupíte, nemusíte kupovat nic jiného než pár základních surovin. Existují totiž potraviny, které detox podporují a které vám s tímto krokem, ke kterému jste se rozhodli, pomůžou. 

Zázvor podporuje trávení 

Jednou z těchto detoxikačních potravin je zázvor, který umí podpořit trávení člověka. Dokáže stimulovat krevní oběh a působí protizánětlivě, ovšem jeho um dát trávení do pořádku je v seznamu benefitů na prvním místě.  

Zázvor kromě jiného také působí na cirkulaci krve, lymfu, což se pozitivně odráží na zvýšeném odplavování toxinů z těla.  

Červená řepa pro celkovou regeneraci  

Říká se, že červená řepa je tou nejléčivější potravinou, která je na trhu dostupná. A co je ještě lepší, tak že si ji můžete sami vypěstovat na své zahradě. Ne že ji ale na podzim všechnu sníte, na jaro se vám bude taky hodit, pokud detox podstoupíte až v této části roku.  

Červená řepa je totiž také jednou z detoxikačních potravin. Podílí se na celkové regenerací organismu a podporuje imunitní systém člověka. Navíc příznivě ovlivňuje činnost jater, stimulují vylučování trávicích šťáv a napomáhá ke správnému fungování nejen metabolismu, ale i trávení jako takovému. 

Avokádo je bohaté na antioxidanty 

A nesmíme v našem seznamu zapomenout na avokádo, které je na antioxidanty velice bohaté. Napomáhá blokovat karcinogeny a je významným pomocníkem jater při celkové detoxikaci organismu. Navíc výborně chutná a je velice fotogenické. Třeba takové avo-tousty se vám budou krásně vyjímat ráno na instastories, nemyslíte? 

Další detoxikační potraviny 

  • Bílé hlávkové zelí 
  • Jablka 
  • Brokolice 
  • Koriandr 
  • Citron 

You may also like...