Proč jíst hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa?

Proč jíst hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa?

Rozhodli jste se přestoupit na vlak jménem “zdravý životní styl”? Možná vám nedělá problém jíst zdravější pokrmy, co vám však problém dělá, je omezování sladkého. Pokud jste byli na sladké zvyklí, je velmi těžké ho začít omezovat. Odborníci doporučují, že by si člověk rozhodně odpírat sladké neměl, protože pak na to bude mít větší a větší chuť, často pak pokušení podlehne. Pravdou však je, že existuje alternativa sladkostí, která je zdraví ku prospěchu, nikoli na škodu. Její hořká čokoláda.  

Kdo by nemiloval hořkou čokoládu! Hořká čokoláda je unikátní cukrovinka, kterou milují děti, dospělí i senioři. Bohužel není zrovna zdravá, pokud tedy nemáme na mysli hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. S tou se nemusíte krotit, je prospěšná z několika důvodů.  

Hořká čokoláda dokáže redukovat stres 

Hořká čokoláda jako taková dokáže doslova zázraky. Například dokáže redukovat stres. Nevěříte? Zkuste si hořkou čokoládu naordinovat třeba na den, kdy máte jít na nějakou zkoušku či na pohovor. Mnozí učitelé ve školách dokonce dovolují studentům, aby si vzali hořkou čokoládu na zkoušku, více se pak soustředí a stres neovlivní jejich výsledky.  

Hořká čokoláda chrání buňky v lidském těle 

Věděli jste, že hořká čokoláda dokáže chránit buňky v lidském těle? Obsahuje totiž takzvané flavonoidy, které dokážou účinně chránit buňky před volnými radikály, taktéž zpomalují stárnutí. Žádné jiné plody na světě, než právě kakaové boby, neobsahují tak unikátní kombinaci flavonoidů.  

Hořká čokoláda proti kašli 

Věděli jste, že hořká čokoláda pomáhá dokonce i v boji proti kašli? Prokázaly to nedávné studie, které ukázaly, že hořká čokoláda v sobě ukrývá látku, která snižuje aktivitu té části mozku, jež je zodpovědná za kašlání.  

Hořká čokoláda pro mozek 

Jak jsme zmínili, někteří učitelé ve školách dovolují studentům, aby konzumovali při testu čokoládu. Je to totiž dobré i na mozek. Hořká čokoláda zvyšuje mozkovou kapacitu ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete. Dokáže navíc zvýšit proudění krve do klíčových oblastí mozku, a to až po dobu tří hodin. 

You may also like...