Češi a sport. Jak jsme na tom a jaké sporty jsou u nás nejoblíbenější?

Češi a sport. Jak jsme na tom a jaké sporty jsou u nás nejoblíbenější?

Hýbat by se měl rozhodně každý člověk, o tom není sporu. Pokud máme dostatečný pohyb, prospívá to našemu zdraví. A jelikož zdraví máme jenom jedno, měli bychom se o něj neustále dobře starat. Pokud jste zatím neměli moc času na aktivní sportování, možná jste neměli k sobě jen parťáka, který by sportoval s vámi. Pokud se ke sportu nedokážete sami dokopat, doporučujeme si takového parťáka sehnat. Hned vám bude sport bližší.  

Nedávné průzkumy se však zaměřovaly na to, jak jsou na tom Češi se sportem. Přece jen o Češích se říká, že začínají být hodně obézní, a to rozhodně není dobře. Nepodobejme se Američanům, kteří nepatří zrovna k nejhubenějším lidem na světě. Raději se snažme o to být fit, to je víc sexy.  

Nicméně vraťme se k výsledkům nedávných průzkumů. Nabízí se tedy otázka, jak jsme na tom se sportem jako národ? 

Češi a sport 

Průzkumy ukázaly, že pasivně vykonává sport až pětašedesát procent Čechů. K nejsledovanějším sportovním zápasům patří rozhodně hokejové zápasy, které sleduje až šedesát procent Čechů. Poté sledujeme například biatlon, který dožene k televizním obrazovkám zhruba padesát procent Čechů. Fotbal kupodivu skončil až na třetí pozici, kdy ho sleduje zhruba čtyřicet procent dotazovaných.  

Co se týče aktivního sportu, tomu se věnuje zhruba šedesát procent dospělých Čechů do pětapadesáti let. Většinou sportujeme jedenkrát týdně, ukázal průzkum. Pokud patříte mezi aktivní sportovce, pravděpodobně utratíte zhruba pětistovku měsíčně jenom za sport.  

Jaké sporty jsou u nás nejoblíbenější? 

Pokud Češi sportují, tak je láká hlavně cyklistika. Milují však taky plavání nebo běh a horskou turistiku, která je opravdu velkým lákadlem. Co se týče kolektivních sportů, vede volejbal nebo také fotbal a hokej.  

Sportovní příznivci mají samozřejmě své oblíbené české sportovce. Vyjmenovali například Jaromíra Jágra, také Petru Kvitovou, Martinu Sáblíkovou či Tomáše Berdycha.  

You may also like...