Jak vypadá kopřivka a kde se nejčastěji objevuje?

Jak vypadá kopřivka a kde se nejčastěji objevuje?

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom se o něj měli starat. Pokud se o něj starat nebudeme, může nás sužovat nejedno nepříjemné onemocnění. Jednou z nepříjemných chorob je třeba kopřivka, což je druh kožního onemocnění, které se pozná jednoduše – vyskytuje se v podobě zarudlé vyrážky, většinou je to podoba vystouplých pupenů. Za kopřivkou obvykle stojí alergická reakce, ale samozřejmě může to být jen symptom nějaké nemoci či může být způsobena i mnohými nealergickými reakcemi.  

Možná se ptáte, kde se vzal název kopřivka. Je to podle kopřivy, po jejímž popálení vypadá vyrážka velice podobně. S kopřivkou se setká minimálně jednou za život až třetina populace, ženy dokonce mohou. být podle statistik častěji postižené nemocí než pánové.  

Kde se kopřivka nejčastěji vyskytuje? 

Jak již bylo zmíněno, kopřivka je kožní onemocnění, které se na těle vyskytne v podobě vystouplých pupenů. Nejčastěji se vyskytuje na krku, také na břiše, setkat se s ní můžete i na rukou nebo třeba na zádech či na kolenou. Vyskytnout ale může i na stehnech.  

Dva druhy kopřivky 

Kopřivka je onemocnění, které lze rozdělit na dvě skupiny, a sice na kopřivku akutní a na kopřivku chronickou. Akutní kopřivka je typická tím, že trvá i několik týdnů, poté jednoduše zmizí. Pro chronickou kopřivku je typické to, že trvá i déle jak šest týdnů.  

Kopřivku lze posléze rozdělit ještě na několik dalších druhů. Existuje sluneční kopřivka, která je způsobená sluníčkem – je to zkrátka reakce člověka na slunce. Také existuje chladová kopřivka, což je reakce na chlad, pak také akvagenní kopřivka, která je reakcí na styk s vodou. Dále existuje kopřivka stresovat, která je vyvolána stresem, a kopřivka cholinergní, která je vyvolána změnou tělesné teploty.  

Také existuje kopřivka tlaková vyvolaná tlakem na kůži nebo delším třením a kopřivka spojená s onemocněním imunitního systému.  

You may also like...