Čím upevníme imunitu

Čím upevníme naši imunitu?

Teplé dny už jsou dávno pasé a řada přišla samozřejmě na ty chladnější, které nejsou zrovna očekávané a oblíbené. Pokud se dobře nepřipravíme na zimu, a to nejen pomocí teplého oblečení, tak nás lehce skolí bakterie a viry, které na nás dneska čekají vážně na každém rohu. Naštěstí existují způsoby, díky kterým si můžete upevnit naši imunitu. Pojďme si říct pár tipů, které naši imunitu úspěšně obrní před nepříjemnými viry a bakteriemi.

Jelikož se pomalu ale jistě blíží doma vánočních svátků a doba zimních dovolených, jistě nechcete tento krásný čas trávit v posteli s čajem a s bolestí hlavy či břicha. Zkuste tedy naše tipy na upevnění imunity a výrazně se ozbrojte proti nepříjemným virům a bakteriím, které na nás během chladnějších dnů čekají na každém rohu.

• OTUŽUJTE SE

Je důležité, abychom se otužovali. Nejlépe to uděláte tak, když si ve sprše po teplém sprchování pustíte na sebe ledovou vodu. Pokud milujete například plavání, je dobré chodit plavat do venkovního bazénu, kdy se taky příjemně otužíte v této ne zrovna vyhřívané vodě.

Otužování je dobré proto, že se naše tělo přizpůsobí na zimu – bude líp vnímat neustále se snižující teploty, které nás bez otužování většinou tak zarazí, že padneme s nějakou nemocí do postele.

• MĚJTE PŘÍJEM VITAMINŮ

Nezapomínejte ani na příjem vitaminů. Ty najdeme nejen v ovoci, které se má jíst dopoledne, ale taky i v zelenině, které se má jíst během odpoledne. Nezapomínejte ale na to, že i u tohoto všeho moc škodí, proto nekonzumujte hlavně ovoce v nadměrném množství, aby vám to neublížilo zdravotně.

Co se týče vitaminů, tak je dobré taky ke stravě přidat i doplňky stravy, kterých se většina lidí bohužel bojí, ale vlastně se nemá vůbec čeho bát Doplňky stravy jsou zdraví neškodlivé, ale je třeba se o nich poradit s odborníkem, než si je zařadíme do našeho jídelníčku.

You may also like...