Zdravé stravování a hubnutí

Potřebujete zhubnout? Vsaďte na zdravé stravování

Zdravé stravování je dnes obrovský hit, který nám zabraňuje v návštěvě nezdravých rychlých občerstvení. Stále více a více lidí se stravuje zdravěji, což je pochopitelné. Stále více a více lidí se chce cítit lépe. Samotné zdravé stravování však má několik zásad, které je nutné dodržovat. Podívejme se společně na tyto zásady a při zdravém stravování se na ně zaměřme, abychom se v konečném důsledku skutečně cítili tak zdravě, jak bychom se cítit měli.

Zásady zdravého stravování

1) Při tvorbě jídelníčku dbejte na to, ať jsou pokrmy pestré, rozmanité, barevné, kvalitní a vyvážené. To je ten naprostý základ, který si při zdravém stravování musíte osvojit.

2) Na každý pokrm si udělejte čas. Nespěchejte s jídlem, žvýkejte pomalu, klidně, důkladně. Nemáte za potřebí hltat, to do zdravého stravování nezapadá.

3) Jíst byste měli zhruba čtyřikrát až šestkrát denně. Dělejte si mezi jídly pauzy, které by však neměly být delší než tři hodiny. Jídlo nejezte dříve než po dvou hodinách. Poslední jídlo dne by mělo být zhruba dvě hodiny předtím, než jdete spát.

4) Čerstvé potraviny jsou nadevše. Při nakupování potravin sázejte především na čerstvé potraviny, v nichž se skrývá více vitaminů a více jiných tělu prospěšných látek. Při koupit jiných potravin dbejte na samotné složení. I když může vypadat potravina sebevíc lahodněji, její složení může překvapit. Také se vyhýbejte průmyslově upraveným a zpracovaným potravinám a polotovarům.

5) Když budete s potravinami pracovat a když z nich budete chtít uvařit nějakou laskominu, upřednostňujte vaření v páře, restování nebo dušení. Také je povoleno grilování. Čemu se vyhýbejte, tak smažení.

6) Při sestavování jídelníčku dbejte na to, ať každé jídlo v jídelníčku obsahuje vlákninu. Ta se skrývá zejména v ovoci a zelenině. Dopoledne tedy jezte především ovoce, odpoledne vsaďte na zeleninu. Nikdy však nejezte ovoce a zeleninu dohromady.

Ať už je zdravé stravování jakkoli tělu prospěšné, hezké, na štíhlé a pevné postavě se musí pracovat, s tím vám zdravé stravování nepomůže. Pomůžou vám však návštěvy fitness centra, cvičení je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

You may also like...