Podpořte imunitu potravinami, které máte běžně v kredenci

Podpořte imunitu potravinami, které máte běžně v kredenci

Dnes je opravdu důležité podporovat svůj imunitní systém. Jen pokud je imunitní systém pevný a silný, jen v takovém případě dokáže čelit náporu virů a bakterií, které zejména nyní sužují člověka. V případě, že se nechcete ládovat nejrůznějšími doplňky stravy nebo vitaminy v krabičkách, můžete vsadit na potraviny, které běžně máte doma. I potraviny, zejména zelenina, je unikátním zdrojem nejen vitaminu C, ale také dalších minerálních látek, které efektivně posilují imunitní systém člověka. 

Pojďme si společně prozradit několik takových potravin, které nám opravdu efektivně pomohou posílit imunitní systém, který umí efektivně zneškodňovat nebezpečné viry, bakterie a samozřejmě také řadu nemocných buněk nacházejících se v našem těle.  

Hlíva ústřičná 

Ne každý je milovníkem hub. Někteří zkrátka houby zrovna nemusí, i když je paradoxně rádi sbírají. Pokud však chcete mít posílený imunitní systém, měli byste se přemoct a do svého jídelníčku zařadit hlívu ústřičnou, která dokáže zvýšit tvorbu protilátek, jež účinně bojují proti bakteriím, virům a také proti plísním. Hlíva ústřičná je takzvaná medicinální houba, která obsahuje celou řadu vitaminů, stopových prvků a také minerálů.  

Cibule, česnek 

Součástí naší kredence jsou vždycky dvě potraviny, a sice cibule a česnek. Jedná se o naprostý základ, který se v kuchyni potřebuje prakticky denně. Sílu těchto dvou potravin už znali dokonce i stačí Egypťané a Římané, kteří už tehdy využívali cibuli a česnek jako přírodní antibiotika. A takto se ostatně využívají dodnes. Kromě toho se nyní ví, že právě tyto potraviny, jež se aktuálně pěstují na nejedné zahrádce, rychle posilují imunitní systém člověka. 

Dýňová semínka 

Zatímco někdo si dýňová semínka nasušil během Halloweenu, jiní si dýňová semínka kupují v obchodech, a to především proto, že jsou zdravá. Kromě toho ale umí i posílit imunitní systém, což se hlavně v současně době hodí. Obsahují totiž tělu prospěšný zinek, který se nikde nevyskytuje v tak velkém množství. 

You may also like...