Naklíčená semena v jídelníčku

Proč zařadit naklíčená semena do našeho jídelníčku?

Zdravé stravování je současný hit a je třeba říct, že přišel v ten pravý čas. Přece jenom se v současné době neustále rozrůstá počet rychlých občerstvení, které nás lákají a které nás chtějí dostat do svých spárů. Bohužel málokdo odolá. Pokud však hned vedle rychlého občerstvení uvidíte prodejnu zdravých výrobků, ihned do ní zavítáte a nakoupíte si například naklíčená semena, která jsou zdraví prospěšná.

Naklíčená semena neboli klíčky známe už od nepaměti. Jedná se o levnou zdravou věc, kterou lze přimíchat nejen do salátů a polévek, ale taky jimi lze ozdobit jídlo, které je najednou mnohem zdravější a plnější živin. Naklíčená semena v sobě obsahují obrovské množství hodnotných látek, které náš organismus denně potřebuje a vyžaduje. Živiny, které naklíčená semena obsahují, pomáhají i při mnoha zdravotních problémech, jako jsou otoky, svalové křeče, trávicí potíže nebo například ekzémy a vyrážky.

To však nejsou jediné důvody, proč bychom naklíčená semena měli zařadit do našeho jídelníčku.

Vyberte si z široké škály klíčků

Pokud jste klíčky ochutnali, nemuseli vám chutnat. To však neznamená, že vám nebudou chutnat i jiné druhy. Podpořte své zdraví například mladými klíčky fazolí mungo nebo čočky, oblíbené jsou však i naklíčená semena slunečnice nebo pohanky. Každý druh se hodí do jiného jídla či pokrmu, proto vždy dbejte na to, ať je správně zkombinujete.

Hlavním důvodem, proč byste měli zařadit naklíčená semena do jídelníčku, je především to, že pomůžete a podpoříte své dobré zdraví.

Obohatíte svou kuchyni

Navíc obohatíte svou zdravou kuchyni, což ocení nejen vaše děti, ale i vaše drahá polovička, které najednou nebudou vadit míchané saláty ani zdravější podoby oblíbených chlebíčků. Naklíčená semena jsou vhodnou ozdobou na maso nebo na podobné pokrmy. Hodí se i do polévek, jak jsme zmínili výše.

You may also like...