yamaha

Jaké jsou rozdíly mezi textilním a koženým moto oblečením?

Kupujete si motorku? Pak jistě máte zpracovaný seznam, jež je plný věcí, které si potřebujete pořídit. Motorka je na prvním místě, čemuž se nemůžeme divit. Je to to hlavní, co potřebujeme, bohužel je to zároveň i nejdražší položka na celém seznamu. Motorka však není ani zdaleka jedinou položkou na seznamu. Je nutné přikoupit mnoho dalších věcí, bez kterých se neobjedete. Důležité je zejména příslušenství, které zahrnuje například plachu na motorku, jež ochrání motorku před nepřízní počasí, dále kufr na motorku, který se hodí na delší cesty, nebo různé spreje a laky, které udrží motorku ve stále novém stavu. Zapomenout nesmíme ani na oblečení.

Na motorku nemůžete sednout v teplácích a v tričku, jak si mnoho lidí myslí. Je třeba na motorku usednout ve vhodné kombinéze nebo v kalhotách a bundě na motorku. Nezáleží na tom, jestli sáhnete po kombinéze nebo kalhotách a moto bundě. Hlavně, ať se v oblečení cítíte pohodlně a dobře.

Větší dilema budete vést ve chvíli, kdy se budete rozhodovat mezi textilním a koženým oblečením.

Proč volit kožené oblečení?

Nejdříve se zaměřme na kožené oblečení, které je bohužel dražší. To je však jeho jediná nevýhoda. Sice je kožené oblečení dražší, ale na druhou stranu má delší životnost a taky lépe vypadá. Pro mnohé lidi může být kožená kombinéza příliš těžká, ale jelikož na motorce sedíte, tíhu nebudete registrovat.

Proč volit textilní oblečení?

Co se týče textilního oblečení, to je o něco levnější. Bohužel nevydrží tak dlouho, jako kožené oblečení, a není ani tak kvalitní. Mnozí motorkáři však tvrdí, že textilní oblečení lépe snáší nepřízeň počasí.

Pokud se na základě výhod a nevýhod nemůžete rozhodnout, poraďte se s odborníky v Motoparku. Firma Motopark je autorizovaný prodejce značky Yamaha v Moravskoslezském kraji. Nabízí vše od oblečení a motorek až po přilby, chrániče a příslušenství na motorku. Kromě vlastní kamenné prodejny, kde si můžete oblečení vyzkoušet, má i svůj e-shop pro ty, kteří to mají do prodejny daleko.

You may also like...