Vše o batozích na kolo a co je důležité při výběru

Vše o batozích na kolo a co je důležité při výběru

Cyklistika se zařadila k velice oblíbeným sportům, na které leckdo nedá dopustit. V současné době se stále zvyšuje počet vášnivých cyklistů, kteří touží po jediném, a sice dojet na kole ke svému cíli. Pokud se chystáte na delší nebo i na kratší cyklovýlet, skvělým pomocníkem pro vás budou batohy na kolo, které nebudou nijak překážet, protože jsou pro cyklistiky speciálně uzpůsobeny. Prozraďme si tedy vše, co se batohů na kolo týká a co je případně důležité brát v potaz při výběru takového batohu.  

Batohy na kolo mohou mít různou výšku a objem. Výrobci tohoto cyklistického doplňků moc dobře mysleli na ty, kteří se chystají i na několikadenní cyklovýlety. Stejně tak mysleli na ty, kteří chtějí jet jen na hodinu na projížďku. Co se týče objemu batohu, rozhodujte se právě dle toho, na jak dlouho jedete. Pokud jedete jenom na krátké vyjížďky, pak doporučujeme koupit si menší batoh, v němž bude pitný vak a energetická tyčinka. Při celodenním výletu volte větší batohy, jelikož do nich pravděpodobně schováte i nějaké občerstvení.  

A co se týče výšky daného batohu, vždycky vám musí dobře padnout na záda. Výška se vždycky odvíjí od výšky člověka, od jeho postavy a od pohlaví. Zatímco dámy si většinou kupují menší a užší batohy, které jim dokonale zapadnou mezi lopatky, pánové volí širší a delší typy.  

Důležité je odvětrávání zad 

Při výběru cyklobatohu se zaměřte na odvětrání zad. Díky odvětrávání předejdete extrémnímu pocení, k němuž během jízdy dochází. Pokud bude mít batoh odvětrávání, dojde k cirkulaci vzduchu a pocení se co nejvíce omezí.  Jízda tak bude pohodlnější a příjemnější, nebudete se pak stydět sundat batoh ze zad.  

Má batoh ramenní a bederní popruhy? 

Důležité je taky sledovat to, jestli má batoh kvalitní, vypolstrované ramenní popruhy, které se vám díky polstrování nebudou nijak zařezávat do ramen. Bederní popruhy už vypolstrované být nemusí, přece jen jsou určeny k tomu, aby dokonale fixovaly batoh na zádech.  

You may also like...