Oblečení na kolo

Jak se obléknout na kolo?

Konečně přeje počasí, tudíž můžete po dlouhých měsících vyrazit na kolo. Nepodceňujte však oblečení, raději se přioblékněte. Pokud byste se zeptali babičky, co si myslí o jaru, řekla by, že je to zrádné a takřka jedovaté období. Je to pravda – i když venku svítí sluníčko, nemusí být zrovna teplo. I když se zdá, že bude příjemně, večer se může rapidně ochladit. Nedejte tedy na první pohled a raději se přioblékněte, než abyste později zmrzali. Zejména to platí u jízdy na kole. Cyklistika se stala velice oblíbenou zejména v poslední době. Mnozí cyklisté však vyráží na kolo v domnění, že bude po celý den krásně a teplo, ovšem když se rozjedou, najednou je vítr překvapí. Pojďme si proto říct, jak by se měl obléknout každý cyklista.

Pokud milujete cyklistiku, určitě vás těší množství obchodů, které začaly nabízet cyklistické zboží. V posledních letech obchodů skutečně přibylo, vybírat si můžete z široké nabídky. Otázkou ale je, co je na kolo vhodné a na co nesmíme zapomenout.

Funkční prádlo pro každý outdoorový sport

Každý sportovec, ať už dělá jakýkoliv sport, by měl mít šatník plný funkčního prádla. Přece jenom se jedná o oblečení, které je vyrobeno z prodyšného materiálu a které dokonale absorbuje pot, proto je vhodné k jakémukoliv outdoorovému sportu – i k cyklistice.

Navíc funkční oblečení je dokonale pružné a fantasticky se přizpůsobí tělu, proto se do něj vítr nedostane, a tudíž se nezpomaluje jízda na kole. Na kolo se navrstvěte jako cibule, raději ať máte více teplých vrstev, než méně vrstev, které vás před větrem a chladem neochrání.

Co se týče obuvi, vždy volte to nejpohodlnější, co máte doma.

Nezapomeňte na doplňky

Nutností je přilba, na kterou nesmí zapomínat žádný cyklista. Přilba je vážně důležitá, bez ní hazardujete se svým zdravím a životem. Kromě přilby nezapomínejte zejména v teplých slunečných dnech na sluneční brýle či na rukavice, abyste si neodřeli ruce.

You may also like...