Posílení imunity

Pár rad, jak posílit imunitu

Svou imunitu bychom měli posilovat dnes a denně, nejen v zimě. V zimě je jenom výskyt onemocnění a nachlazení větší, ovšem výkyvy teplot jsou stále během celého roku, proto svou imunitu podporujte dnes a denně, ať se vyhnete případným nepříjemnostem. Otázkou ale je, jak svou imunitu posílit? Existuje hned několik rad, které vám pomůžou.

Lidé svůj imunitní systém podporují až tehdy, kdy začnou hodnoty na teploměru klesat k nule. Jenže s výkyvy teplot, na které je tělo náchylné, se setkáváme během celého roku. Právě výkyvy teplot mohou za časté nemoci či nachlazení. Viry a bakterie na nás nečíhají jenom v zimě, ale bohužel i v létě. Naštěstí existuje pár rad, jak tomu zabránit.

1) Meditujte a cvičte jógu

Pokud se často stresujete, není to dobré pro naši imunitu. Stres je vyčerpávající, bohužel, proto s ním rychle zatočte. Doporučujeme meditovat nebo cvičit jógu, což jsou dvě aktivity, které z vašeho těla vyženou stres a které z hlavy vyženou negativní myšlenky, díky kterým je ve vašem životě strach. Řiďte se mottem Boba Marleyho, a sice raději se radujte, než strachujte. Projeví se to totiž na vašem zdraví.

2) Odpočiňte si

Jestliže cítíte, že máte práce nad hlavu, jestli máte pocit, že je toho na vás moc, raději rychle zpomalte, než začne stávkovat vaše tělo. Nejednomu z nás se stalo, že tělo vypovědělo službu. Nepřemáhejte se, buďte nad věcí. Nikdo nechce, abyste byli otrokem, pokud budete přepracovaní, stejně nebudete efektivně pracovat. Raději si odpočiňte včas a budete se cítit mnohem lépe.

3) Žijte zdravě

Naši imunitu může posílit samozřejmě zdravý životní styl, který nezahrnuje jenom zdravé stravování, ale samozřejmě i dostatečný pitný režim či pohyb. Vše je třeba, protože vše podporuje naše psychické i fyzické zdraví. Samozřejmě nemusíte být na sebe moc přísní, jen jídelníček krapet upravte.

You may also like...