Zdravá snídaně

Snídejte zdravě, volte ovesné kaše

Snídat zdravě není žádná věda. Mnozí lidé jsou toho názoru, že snídat zdravě je náročné a drahé, ale není to vůbec pravda. Zdravé snídaně sice mají několik alternativ, z nichž třeba avokádo je dražší, to však neznamená, že právě avokádo musíte jíst. Zaměřte se například na ovesné kaše, které jsou finančně dostupné a které nejsou nijak náročné na přípravu. Jejich příprava je skutečně velice snadná a rychlá, zabere vám sotva pět minut.

O ovesných kaších koluje i mnoho fámů a pověstí. Někteří zlí jazykové tvrdí, že ovesné kaše nejsou vůbec zdravé, že dokonce našemu zdraví škodí. Opět je opak pravdou. Oves, z niž jsou ovesné vločky a následná ovesná kaše vyrobeny, patří mezi nejzdravější obiloviny v zemi. Zrna jsou bezlepková a jsou zdrojem důležitých minerálních látek, vitaminů, vlákniny a antioxidantů. Mnohé studie dokonce poukazují na to, že ovesné kaše mají hned několik léčivých účinků. Jaké? Všechny do jedné prozradíme.

Léčivé účinky ovesných kaší

Snídat ovesné kaše se skutečně vyplatí. Nejen, že jsou zdrojem zmiňovaných minerálních látek, vitaminů a vlákniny, ale také dokážou snížit cholesterol. Vysoká hladina cholesterolu v krvi je velice nebezpečná, může způsobit například ischemickou chorobu srdeční, která je hlavní příčinou úmrtí po celém světě. Nebuďte ke zvýšenému cholesterolu lhostejní a raději snídejte zdravé snídaňové kaše, které zničí zmiňovanou příčinu mnohých úmrtí.

Co ocení především ženy, je to, že ovesné zdravé kaše skvěle působí na pleť. V ovsy se totiž skrývá hned několik ochranných látek, které působí naprosto fantasticky při léčení svědění a podráždění kůže. Dokonce zlepšují i příznaky nehezkého a nepříjemného ekzému.

Kde seženu kvalitní ovesné kaše?

Je však nutné poukázat na to, že není kaše jako kaše. Ne všude lze koupit kvalitní kaše, které podpoří vaše zdraví. Vysoce kvalitní zdravé ovesné kaše najdete například v internetovém obchodě Vitagrass, které kromě těchto kaší najdete i pohankové kaše, slané kaše, raw kaše a samozřejmě i naklíčená semena, která se také řadí k bioproduktům pozitivně působícím na naše zdraví.

You may also like...