Tři přírodní vitaminové bomby, které tělo ocení

Tři přírodní vitaminové bomby, které tělo ocení

Rozhodli jste se do svého jídelníčku zařadit více potravin, které v sobě obsahují mnoho vitaminů a tělu prospěšných látek? Pokud se nechcete uchylovat k doplňkům stravy, které nejsou mnohdy zcela zdravé, doporučujeme do svého jídelníčku zařadit takzvané přírodní vitaminové bomby, které tělo jistě ocení z toho důvodu, že do těla dostane mnoho vitaminů a minerálních látek, jež se budou podílet na správném fungování těla. Otázkou ale je, jaké potraviny se k přírodním vitaminovým bombám řadí.  

Rakytník 

Jednou z přírodních vitaminových bomb je rozhodně rakytník. Jedná se o zdroj obrovského množství vitaminů, nejvíce se v něm nachází vitamin C. Pro srovnání se tohoto vitaminu nachází v rakytníku o desetkrát víc než v exotickém pomeranči. Díky tak vysokému množství vitaminu C rakytník významně posiluje imunitní systém a dokáže pročistit celé lidské tělo. Ocení ho hlavně ženy, kterým dopřeje krásnou pleť a zároveň i nádherné vlasy.  

Samozřejmě se v rakytníku nachází i mnoho jiného, a to například vitamin A, vitaminy B komplex, také vitamin E, F a K.  

Černý rybíz 

Mnozí z nás ani nevědí, jaký poklad jim roste na zahradě. Máme na mysli černý rybíz, který je velmi bohatý na vitamin C. Kromě vitaminu C se v něm nachází například karoteny, retinol nebo vápník společně s dalšími živinami, jež podporují činnost a fungování lidského těla.  

O černém rybízu se ví, že je to ochránce našeho zraku a také sliznic. Navíc je plná antioxidantů.  

Šípky 

Pokud půjdete na procházku do lesa, nezapomeňte si natrhat celý košík zdravých šípků, které jsou zároveň další vitaminovou přírodní bombou. Jedná se o jeden z nejstarších a nejosvědčenějších prostředků lidového léčitelství, obsahují vitamin C, B1 a B2, kromě toho také vitaminy P a K a kyselinu nikotinovou. Bojuje úspěšně například proti nachlazení. 

You may also like...