stevie sladka

Stévie sladká – jedná se o zázračnou rostlinu?

Při hubnutí nebo při přechodu na zdravý životní styl dbáme na to, abychom jedli to, co máme. Snažíme se především nahradit nezdravé suroviny zdravými, ale někdy se to zdá tak těžké! Hlavně, pokud se jedná o rafinovaný cukr.

Už odmalička jsme ho ujídali v kredenci v kostkové podobě. Rodiče nás za to často kárali a my za to dostávali facku po obou rukách a taky často po líci. Krást se nevyplácí, a to ani co se týče cukru ve spíži.

Tenkrát jsme ovšem nevěděli, že ujídáme hotové zlo. Jenže jsme tuto laskominu tak milovali, že jsme si ani nemohli připustit, že se snad jedná o něco špatného. Proto je možná tak těžké se nyní přeorientovat na něco, co je stejně sladké, ale co není cukřík. Nahradit cukřík lze třeba přírodním sladidlem, a to medem, nebo třeba cukrem třtinovým. Tou nejlepší volbou je ovšem stévie sladká.

Světlomilná rostlinka je až třistakrát sladší než cukr!

Výhodou této zdravé rostlinky je, že ji můžete pěstovat doma. Tudíž zbytečně neutrácíte za zdravé věci – sami víte, že se nejedná o zrovna levnou záležitost. Že je opravdu dobrým sladidlem potvrzuje fakt, že je až o třistakrát sladší než cukr. Přidává se například i do Coca-Coly (tu samozřejmě vynechejte, je to jen příklad, jak sladká dokáže stévie být). Mimo to, že slouží jako skvělé sladidlo, prospívá i našemu zdraví. Při žvýkání lístku této rostlinky se zbavíte zápachu v ústech, zabráníte kažení zubů a také paradontóze. Má totiž protivirové účinky. Jestliže trpíte třeba špatným spánkem nebo častými únavami, pomůže i v tomto případě.

Světlomilná rostlinka se doporučuje i silným kuřákům či alkoholikům, kteří chtějí se svým zlozvykem skoncovat. Sice se nezbavíte zcela tohoto nechutenství, ale budete mít na cigarety či alkohol čím dál menší chuť – při dlouhodobém konzumování stévie ztratíte chuť na tyto zlozvyky úplně. Což jistě stojí za zkoušku.

You may also like...